Ви тут
Головна > Лайфстайл > 5 корисних сніданків для школярів

5 корисних сніданків для школярів

snidanokСніданок повинен обов’язково бути присутнім в раціоні кожної людини. Особливо це стосується дітей, які навчаються в школі.

По-перше, після «голодної» ночі організм повинен отримати достатню кількість енергії, щоб нормально функціонувати.

По-друге, шкільна програма розрахована на те, щоб діти віддавали багато енергії на вивчення матеріалу, а тому голодним дітям на уроці важко працювати. Доведено, що ті діти, які снідають зранку, мають гарну пам’ять, уважніші, краще навчаються. Добре, якщо школярик снідає зранку, ще краще, якщо цей сніданок корисний.

Три основні складові корисного та правильного сніданку дитини – фрукти, зернові та молочні продукти. Фрукти – джерело вітамінів і клітковини. Найкраще, якщо вони будуть «щойно зібрані», адже корисних речовин в них більше. Такі є навіть взимку: цитрусові, гранати. Зернові продукти містять в собі залізо та вітаміни А, D. Молочні продукти – джерело кальцію, який так необхідний для підростаючого організму. Проте важливо, щоб молоко, сир чи сметана не були дуже жирними або навпаки. Наприклад, куплене на ринку «домашній» сир має жирність не менше 20-ти відсотків. Сметана ж всі 30%. Цілком підійде 15-ти відсоткова сметана та сир 9 % жирності.

Сніданок для школяра можна приготувати який завгодно. Головне, щоб він був корисний та збалансований. Розглянемо декілька варіантів.

№1 – Каша

Каша повинна бути з цільного зерна. Звичайно, це не швидкорозчинні пластівці чи мюслі. На приготування такої каші знадобиться десь з півгодини, але від неї більше користі. Якщо ваш скарб категорично відмовляється від звичайно каші, додайте туди шматочки фруктів або сухофруктів, можна ложечку меду. Також можна подати кашу з овочами.mlunci

№2 – Сир із фруктами

Від такої смакоти на сніданок навряд чи хтось відмовиться. Змішайте в блендері трішки сиру, шматочки солодких фруктів або сухофруктів, трішки кефіру,сметани та вершки, можна додати мед.

№3 – Омлет

Яйця відносять до тих продуктів, які корисні, але які не потрібно їсти дуже часто. Дитині вистачить 2-3 на тиждень. Можна приготувати омлет з сиром чи додати овочі.

№4 – Макарони

Як не дивно, але макарони є гарним варіантом вуглеводного сніданку. Тільки не потрібно додавати туди соус чи кетчуп. Краще або овочевий салат, або просто порізані на шматочки овочі.

№5 – Оладки або млинці

Смачний та корисний сніданок для школяра за умови, що ви використовували борошно грубого помелу. Обов’язково додавайте шматочки фруктів або овочів. Солодкі млинці можна полити сметаною.

Щодо напоїв, то найкраще підійде звичайний чай, нежирне молоко. Сік краще дати з собою в школу.

Top