Ви тут
Головна > Світ > 5 мальовничих місць Тернопільщини

5 мальовничих місць Тернопільщини

Територія Тернопільщини дає змогу задовольнити смаки усіх мандрівників: тут є і замки, і гори, і каньйони, і печери, і водоспади, і меандри. Тому, якщо на вікенд оберете Тернопільську область, зрозумієте, що роздивитися її за такий короткий термін просто неможливо. Нехай вас не лякають погані дороги, поїздка буде того вартою.

1. Меандр у Заліщиках

На кордоні із Чернівецькою областю знаходить районний центр Заліщики. На всю Україну це містечко відоме завдяки меандру, який утворює річка Дністер, розвертаючи своє русло на 360 градусів.

Однак спостерігати за цим місцем все ж найкраще із іншого берега – таки із чернівецького.

2. Печера “Кришталева” (с. Кривче, Борщівський район)

На території Тернопільщини загальна довжина печер – близько 250 кілометрів. “Кришталева” утворилася 20 мільйонів років тому, коли підземні води вимили порожнину в гіпсових відкладеннях.

На її стінах мільярди кристаликів гіпсу, тому у неї відповідна назва. Загальна довжина печери – 23 кілометри, однак туристам доступні лише 2,5. Тут цілий рік стала температура – 12 градусів.

3. Водоспад Джурин (с. Нирків, Заліщицький район)

Червоногородський або Джуринський водоспад є найвищим серед водоспадів рівнинних річок. Найвищий його каскад має висоту 16 метрів. Існує легенда, що його облаштували турки, щоб відрізати шлях козакам та польському війську.

4. Дністровський каньйон

Десятки кілометрів для тих, хто любить сплави річками – Дністровський каньйон. На його мальовничих схилах можна побачити пласти вулканічних та осадових порід. А якщо не захоплюєтеся геологією, то вас зачарує сама ця природа і спокій.

5. Кременецький замок

Кременець – рідне місто польського “Байрона” – Юліуша Словацького, однак найбільш відомим в Україні місто є завдяки руїнам замку. Декілька років тому одну зі стін намагалися реставрувати, однак зробили тільки гірше – вона розвалилася остаточно.

Мури замку свого часу розібрали, аби облаштувати дорогу, яку розмили перші ж дощі – замок будували із пісковика. Залишилися лише руїни мурів та одна готична арка.

Автор: Ірина Сонячна

Залишити відповідь

Top