Ви тут
Головна > Світ > 5 порід собак, яких зручно тримати у квартирі

5 порід собак, яких зручно тримати у квартирі

Найбільш зручними для міських квартир вважаються собаки середнього розміру. По-перше, вони не вимагають забагато простору чи часу для прогулянок. По-друге, вони не такі вразливі як більшість зовсім мініатюрних собачок. Тож, які саме породи собак підійдуть для життя у місті? Енциклопедія Корисного зібрала нову підбірку: топ 5 порід собак, яких зручно тримати у квартирі.

Міттельшнауцер
Міттельшнауцер

Міттельшнауцер

Це середня за своїм розміром собака, виведена від породи шнауцерів. Цей пес відрізняється кмітливістю та енергійністю. Міттельшнауцери – дуже рухливі, навіть стрибучі, нерідко стають переможцями з дог-фрізбі. Ще одна показова риса цієї породи – хитрість, тож старайтесь не розкривати перед песиком слабкі сторони, він може злегка скористатися ними. Міттельшнауцер гарно ладнає з дітьми, тож стане ідеальним варіантом родинного улюбленця, або песиком вашої дитини. Проблем зі здоров’ям ці песики зазвичай не мають. Серед очевидних плюсів – вони відмінно дресируються і чудово ладнають з дітьми. Мінуси хіба що у їх шерсті – її потрібно підстригати.

Американський стаффордширський тер’єр

amstaff
Американський стаффордширський тер’єр

Американський стаффордширський тер’єр або амстафф, чи то просто стафф – дуже енергійний песик середнього розміру. Це собака-компаньйон, яка любить грати з дітьми і терпляче ставиться до інших домашніх тварин, з якими ділить будинок. Амстаффи вважаються одними з найкращих собак-захисників завдяки своїй міцній статурі та вродженому інстинкту безпомилково визначати «серйозні» ситуації.

Амстаффи емоційно залежать від своїх хазяїв, але потребують твердої дисципліни. Пес цієї породи складе чудову компанію активній людині, що полюбляє займатися спортом. Серед інших плюсів американського стаффа – відсутність проблем зі здоров’ям. Мінус – потреба у вихованні та систематичному фізичному навантаженні, яке має замінити йому схильність до агресії.

Пудель (королівський та середній)

4 (1)
Пудель

Ще один чудовий варіант собаки, яка гарно адаптується до життя у міській квартирі. Пудель – дуже розумний та охайний пес, і до того ж – гіпоалергенний. Пудель відмінно ладнає з дітьми, прекрасно дресирується. Охоронця з пуделя не вийде, аж надто він доброзичливо до всіх ставиться. Плюси пуделя: практично не линяє, добре дресирується, доброзичливий. Мінуси: потребує регулярного догляду та стрижки.

Далмантин

Яскрава шерсть незвичайного забарвлення та доброзичливий характер собаки породи далматин – це справжня гарантія, що з таким песиком ви не залишитесь непоміченим у будь-якій компанії. Помірний темперамент далмантина підійде будь-якій людині. Однак далматинці полюбляють самостійність і не так добре дресируються, тож відпускати з повідка його при першій нагоді не варто. Плюси далматинців: вимагають мінімального догляду, спокійні. Мінуси: 10-12% далматинців мають проблеми зі слухом, що можуть призвести до глухоти.

Бордер-коллі

Це найбільш здібна до навчання та дресирування порода собак, саме тому бордер-коллі здобула собі славу найрозумнішого пса у світі. Насправді, коллі дійсно дуже кмітливі, але до того ж ще надзвичайно хитрі. Початковим призначенням собак цієї породи було випасання овець, тож не дивно, що бордер-коллі славляться своєю спостережливістю, активністю та рухливістю. Плюси бордер-коллі: чудово дресирується, активна, але лагідна собака, гарно ладнає з дітьми. Мінуси: темперамент бордер-коллі вимагає тривалих прогулянок та фізичного навантаження хоча б кілька разів на тиждень.

Також дізнайтеся про те, що потрібно знати, перш аніж завести вдома собаку.

Підготувала Катерина Совенко

Top