Ви тут
Головна > Лайфстайл > 5 причин ожиріння

5 причин ожиріння

zaiva-vagaОжиріння є проблемою для багатьох людей в сучасному світі. Як не дивно, але найбільше цією хворобою страждають мешканці високорозвинених країн. До надмірної ваги можуть додаватися такі хвороби, як цукровий діабет, артроз, атеросклероз, артеріальна гіпертонія та навіть онкологічні захворювання.

Тому важливо вчасно розпочати боротьбу з ожирінням. Для цього потрібно знати причини його виникнення.

  1. Неправильне харчування. Частіше всього вага збільшується внаслідок того, що ми переїдаємо, вживаємо занадто багато продуктів, які містять цукор. Також не забуваємо про те, що наше харчування повинне бути збалансованим, адже це – ще одна причина виникнення ожиріння. Деякі люди роблять неправильно, коли перетворюють прийоми їжі на прості перекуси, замість нормальних порцій. Це також може викликати ожиріння.
  1. Малорухомий спосіб життя. Всі знають, що рух – це здоров’я. Проблема в тому, що в багатьох людей «сидяча робота». І якщо ви не маєте можливості займатися регулярно спортом, то більше ходіть, можете влаштувати ранкові або вечірні пробіжки, робити зарядку.
  1. Нездоровий сон. Наші недосипання також можуть спричинити ожиріння. Коли ви недосипаєте, у крові зменшується кількість лептину, що відповідає за відчуття ситості, і, навпаки, підвищується вміст греліну (відповідає за почуття голоду). Чим менше ви спите, тим більший ризик отримати ожиріння.ogyrinnija
  1. Генетика. Тут коментарі не дуже то й потрібні. Напевно, у кожного є такий знайомий/знайома: їсть за двох, але така струнка. Або ж навпаки. Тобто наша схильність до надмірної ваги можу бути обумовлена нашою спадковістю. Саме вона відповідає за швидкість обміну речовин.
  1. Незалежно від того, чи сидите ви на дієті, порушення роботи ендокринної системи може викликати ожиріння.

Щоб дізнатися чи маєте ви надмірну вагу, чи є значення ваги одним із ступенів ожиріння, потрібно просто вашу масу поділити на ваш зріст, переведений в метри, у квадраті. Якщо отримали число від 18 до 25, то ви маєте нормальну вагу. Більше 25, але менше 30 – надлишкова вага. 30-35 – 1 ступінь ожиріння.35-40 – 2 ступінь. Більше 40 – 3 ступінь.

Не забувайте, що не можна займатися самолікуванням. Перед тим, як сідати на дієту, обов’язково потрібна консультація лікаря. Навіть якщо той чи інший засіб чудово допоміг вашій знайомій, то не обов’язково він допоможе вам.

Бажаю здоров’я!

Top