Ви тут
Головна > Лайфстайл > 5 прийомів самоорганізації

5 прийомів самоорганізації

YspihЧим би не мотивувала себе людина задля досягнення кар’єрного зростання і успішного перебігу дня, особисті еверести не підкорити, якщо немає належної самоорганізації. Це поняття тісно межує із активною життєвою позицією та передбачає управління часом і ретельне планування.

Сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ти знайдеш п’ять дієвих прийомів самоорганізації, що допоможуть тобі досягнути більшого.

Прийом №1. Став мету

Найголовніше у самоорганізації − вміння ставити перед собою мету і обов’язково досягати її. Щоб опанувати ці навики, треба поставити перед собою 40 близькоперспективних завдань і виконати їх будь-що, як би не хотілось віддати себе на поталу ліні чи зайнятись іншими, можливо, більш цікавими справами. Можна спробувати, як варіант, двічі на тиждень присвячувати день-два реалізації тільки визначених попередньо цілей, але без права на відступ.

Прийом №2. Планування

Важливою складовою успіху у самоорганізації є чітке планування завдань − на місяць, тиждень, день, годину. Найдоцільніше привчити себе планувати справи наступного дня іще з вечора і не дозволяти собі лягати спати, допоки не буде виконано усі пункти переліку і не складено план дій на наступну добу.

Якщо сон переважив, а у списку запланованих до виконання справ залишились прогалини, дієвим методом самоорганізації стане штраф: вкидання грошей у скарбничку, 50 присідань чи позбавлення себе обіднього десерту. Вранці, поглянувши на перелік невиконаного у попередній день, обов’язково треба спитати себе про причину такої недбалості і обміркувати можливості її недопущення у майбутньому. Найкращою відповіддю стане успішне виконання свіжого плану на день.samoorganizacija

Прийом №3. Маленькі ритуали

Різноманітні дрібні ритуали також сприятимуть розвитку вміння самоорганізовуватись. Ковток енергодайної кави перед тим, як приступити до справи, нетривале споглядання власного усміхненого обличчя у дзеркалі та інші прості дії допоможуть активно розпочати реалізацію задуманого, а психологи радо пропонують так званий «ритуал рішучості» − трикратне стискання кулака. Цей жест може стати сигналом до дій і натяком на неприпустимість відступу.

Прийом №4. Мотивуйся!

Людина стає самоорганізованою, якщо вміло мотивує свої дії. Спрямовуючи зусилля на подолання перешкод, вважливо усвідомлювати користь від проробленої роботи. Якщо ж приступати до обов’язків несила і навіть потенційний успішний результат не вабить, доброю мотивацією стане обіцянка другу будь-що виконати це завдання. Цей прийом фахівці з тайм-менеджменту ще називають «стіна», маючи на увазі, що зобов’язання, взяте перед авторитетною людиною (стіна), змусить дотриматись слова (результат). Не зайвим буде укласти парі − як спосіб самоорганізуватись, якщо немає звички виконувати обіцяного, а не допустити послаблення до самого себе, особливо у занятті спортом, допоможе група однодумців.

Прийом №5. Зошит успіхів

Сформувати навики самоорганізації допоможе успішний досвід, власний або сторонній. Щоб візуалізувати досягнення, варто завести так званий зошит успіхів, у який записувати позитивні зрушення і перемоги. Ці нотатки можна перегортати щодня, згадуючи корисні пункти і регулярно дописуючи власні рекорди, дозволяючи собі мріяти про наступні успіхи.

До слова, мрії також є необхідними складовими самоорганізації. Усі заповітні бажання можна втілити спочатку на папері у якості тексту, малюнку або колажу, а далі щодня милуватися ним, одночасно мотивуючи себе до дій задля реалізації мрії.

І на додачу до вищезгаданого − основою основ самоорганізації є здоровий спосіб життя. Це й відсутність шкідливих звичок, і дозовані фізичні навантаження, повноцінний сон, збалансований режим харчування, достатність вітамінів і підходящий спосіб релаксації задля гарного самопочуття. А загалом, у виробленні навиків самоорганізації важливий самоконтроль. Якщо усі важливі складові будуть збалансовані, то кожна доба завершуватиметься приємним почуттям задоволення від недаремно прожитого дня.

Підготувала Олеся Товт

Top