Ви тут
Головна > Лайфстайл > 5 швидких способів підвищити самооцінку

5 швидких способів підвищити самооцінку

yak-pidnijaty-samoocinkyСамооцінка – дуже складна та підступна штука. Вона формується ще з самого дитинства. Але, як свідчить психологічна статистика, більшість батьків не справляються із завданням виховати дитину з нормальною самооцінкою. Тому дуже багато людей страждають від нестачі самовпевненості у зрілому віці і починають вирішувати цю проблему всіма можливим способами. Хтось може дозволити собі консультацію психолога, а хтось підвищує собі самооцінку безкоштовно, читаючи цю статтю на сторінках Енциклопедії Корисного: )

Спосіб №1. Побачте в собі індивідуальність

Перш за все, щоб позбавитися проблем із самооцінкою − змиріться із самим собою та перестаньте порівнювати себе з іншими. Ви − індивідуальність. І якщо хочете порівняти себе, то тільки із самим собою. Це і корисно, і допоможе аналізувати свою поведінку, навчить правильно та вчасно діяти. Не лінуйтесь згадати, що ви зробили на шляху до мрії, а головне − не забувайте хвалити себе за кожний крок та мотивувати заохоченнями. І ви одразу ж відчуєте, як піднімається ваша самооцінка.

Спосіб №2. Полюбіть компліменти

Другий спосіб підвищити свою самооцінку − перестати боятись компліментів та стати достойним їх. Для цього ніколи не оцінюйте себе, ніколи не принижуйте себе. Якщо ж вам сказали комплімент, то ні в якому разі не соромтеся подякувати і не заперечуйте сказане. Це буде помилкою, і тоді підняти самооцінку буде ще важче.vpevnenist

Спосіб №3. Слідкуйте за поставою

Не забувайте слідкувати за тим як ви ходите, яка у вас постава. Розпрямляйте плечі і піднімайте голову вище. Найкращий варіант − дивитися на верхівки дерев на горизонті при ходьбі. Так, і спина не буде зігнутою, і погляд спрямований угору. Саме така поза свідчить про впевненість.

Спосіб №4. Манери & мовлення

Слідкуйте за собою, за своїми манерами та за своїми співбесідниками, переймаючи від них прийоми ефективного спілкування. Для першого, записуйте себе на камеру чи диктофон у різних ситуаціях. Можна записувати й монологи, що допоможе проаналізувати власний голос і наявність мимрення чи невпевненості в голосі. Також не забувайте себе трохи балувати за пророблену роботу чи ще один взятий бар’єр. Тоді й не тільки мотивація збільшиться, а й самооцінка підвищиться!

Спосіб №5. Поважайте свою думку

І заключний спосіб підвищити самооцінку − навчитись відстоювати свою власну думку. Не бійтеся заперечувати людям, не бійтесь казати їм “ні!”та відстоювати свої інтереси та погляди. Адже наявність власних поглядів свідчить про сильний характер та гарну самооцінку, досвідченість та вміння аналізувати. А все в купі принесе вам чималий успіх і віру у власні сили.

Тож, не зупиняйтесь на досягнутому, дійте і не дозволяйтесь власній невпевненості порушити ваші плани!

Top