Ви тут
Головна > Світ > 6 дієвих способів економії на комуналці

6 дієвих способів економії на комуналці

komynalni-plategiНаряду із твердженням про те, що в Україні комунальні тарифи є економічно необґрунтованими і не покривають витрат, по відношенню до середньостатистичної зарплати українця комунальні послуги обходяться нам дорожче, аніж європейцям і, судячи із економічних прогнозів і динаміки зростання цін на енергоресурси, надалі комірне тільки дорожчатиме.

Також не слід забувати про особливість тарифів для тих, хто споживає газ та електроенергію понад встановленого ліміту. Тож в умовах здорожчання енергоресурсів їх ощадливе споживання буде найдоцільнішим. Поради, які допоможуть економити на оплаті комунальних рахунків, зводяться до самоконтролю і регуляції потужностей, а також до заміни енерговитратного побутового обладнання на продукцію більш високого класу енергоефективності. Отже, тепер у подробицях − як правильно економити на комуналці.

1. Контроль і доцільне використання енергоресурсу

Один із найпростіших і найдієвіших заходів заощадження на рахунках за електроенергію та воду − розумне применшення їх споживання. Прокладки, що протікають, слід негайно замінити у кранах, це заощадить щонайменше 30 літрів води на місяць.

Протягом 5 хвилин із водопровідного крану витікає близько 75 літрів води

Також варто знати, що протягом 5 хвилин із водопровідного крану витікає близько 75 літрів води, тож від звички робити що-небудь у супроводі води, що тече, треба рішуче позбавлятись. Влітку посуд можна вимити і холодною водою, а круглий рік практикувати миття тарілок у таці, витрачаючи проточну воду тільки для полоскання. Щонайменше 60% води та електроенергії можна заощадити, перучи одяг та білизну не щодня, а двічі на тиждень, але повністю завантажуючи барабан пральної машинки.

Чимало кВт/год даремно витрачається через накип на електрочайнику і, до слова, від такого швидкісного, але задорогого способу нагрівання води можна взагалі відмовитись, згадавши про традиційні ємності, як-то каструлі і чайники. Найревніші борці за економію здатні навіть відмовитись від щоденної розслабляючої ванни на користь душу, адже прийом ванни «потягне» на витрачання 140 літрів води, а душу − тільки 40-45 літрів.ekonomia

Такий нехитрий спосіб економії на комунальних платежах дозволить скоротити щомісячний об´єм витрат води щонайменше удвічі, а щодо електроенергії, то іноді достатньо пильнувати за тим, щоб усі домочадці, виходячи із приміщення, натискали вимикач світла.

Зекономити електроенергію допоможе заміна звичайних вимикачів на регулятори світла і перехід від загального освітлення приміщення на зональне, тобто, настільні лампи, бра, торшери, які можна використовувати при читанні чи перегляду телевізора.

2. Заміна традиційних лампочок на енергозберігаючі

Найбільш неефективними і найдорожчими джерелами світла є лампи розжарювання, які й досі використовуються у житлових приміщеннях, тож варто замислитись про заміну на світлодіодні, аби зменшити суму сплати по рахункам за електроенергію. Тим більше, що коефіцієнт корисної дії в лампі розжарювання (40 Вт, 60 Вт, 100 Вт) приблизно 50%, а заміна традиційних лампочок на лампи КХЛ дозволить заощадити від 50% до 80% електроенергії.

3. Перехід на побутові прилади високого класу енергоефективності

Дещицю користі у боротьбі за зменшення рахунків за комірне привнесе і використання економічних побутових приладів. Чим вищим є клас енергоспоживання, ти меншою буде сума у квитанції по сплаті за електроенергію. Латинською літерою «А» (А + та А + +) маркують найбільш економічні прилади, що споживають удвічі менше електроенергії у порівнянні, а найбільш «марнотратні» − мікрохвильовки, холодильники, кавоварки тощо позначаються літерою «G». Холодильник, окрім того, що він має бути класу «А», слід встановлювати подалі від стінки, адже радіатор віддає тепло.

4. Встановлення побутових лічильників

Лічильники дозволяють удвічі, а то й втричі більше заощаджувати на гарячій і холодній воді, обсягах споживання побутового газу. Якщо обрахувати витрати на комуналку опісля встановлення облікових приладів, упродовж двох місяців вигода від лічильників складе приблизно 50 грн, а за кілька місяців вдасться компенсувати і витрати на їх встановлення.

5.  Утеплення

Із настанням холодної пори року до видатків за комунальні послуги додаються і витрати на обігрів приміщень. Щоб наповнювати теплом будинок чи квартиру, а не вулицю, найдоцільніше подбати про надійні склопакети та додаткове внутрішнє утеплення дверей, підлоги і стін, а також зовнішнє утеплення фасаду будівлі. Нерідко приміщення потребує додаткового обігріву, а найпопулярнішим приладом для підтримання належної температури залишається електрообігрівач, який здатен не тільки швидко обігріти приміщення, але й протягом тривалого часу підтримувати задану температуру повітря та передбачає ощадливий режим роботи.

При переході на зональне освітлення приміщення, варто прибрати з вікон перешкоди для потрапляння природного світла

6. Маленькі хитрощі

Окрім усіх перерахованих вище способів економії на комуналці у побутових умовах, не зайвим буде вдатися до необтяжливих і простих правил, які, у підсумку, дозволять зменшити щомісячні сплати за комунальні послуги. Приміром, при переході на зональне освітлення приміщення, варто прибрати з вікон перешкоди для потрапляння природного світла, як-то громіздкі штори і масивні горщики з квітами.

Порозуміло, що скло у вікнах має бути чистим, а світильники позбавлені пилу. Заощадити за місяць кілька десятків, а то й більше кВт/год допоможуть автоматичні вимикачі світла із чутливими датчиками та вимикання із системи живлення електроніки, себто, комп´ютерів і телевізорів.

Top