Ви тут
Головна > Світ > Аромотерапія від стресу: використання ефірних олій

Аромотерапія від стресу: використання ефірних олій

aromoterapiaПозитивний вплив ефірних олій на здоров’я та самопочуття відомі давно. Тож навіть якщо ми не в силах змінити дощову погоду, вирішити за дві хвилини проблеми на роботі чи побороти наслідки хвороби, то покращити настрій за цей час настрій – цілком реально!

Ефірні олії можна застосовувати в різний спосіб. Тому спершу назвемо аромати, які найкраще підходять у боротьбі зі стресами, а тоді поговоримо, як їх можна використовувати. Отож, ефірні олії-антистрес: всі цитрусові (лимон, грейпфрут, неролі, мандарин, апельсин, лайм), розмарин, лаванда, м’ята, меліса, жасмин, коріандр. Однак спершу переконайтеся, що сам запах вам підходить: вас від нього не нудить і не паморочиться голова.

Ароморозчісування

Розчісування волосся вже саме по собі заспокоює, однак якщо на дерев’яний гребінець крапнути ефірних олій (ЕО), то користь буде не лише вашій нервовій системі, а й волоссю.

Аромолампа

Найбільш традиційне використання ефірних олій – ароматизація приміщення. Для цього вам потрібна спеціальна аромолампа. Наливаєте трішки води в спеціальну ємність або заглиблення на аромолампі, додаєте туди декілька крапель обраної ЕО або їх композицію – і насолоджуйтесь.

Однак не переборщіть – 15 хв та й досить. І перед сном краще аромолампу не вмикати.
Не маєте аромолампи? Можете схитрувати – ЕО можна крапнути на гарячу батарею.459479419

Масаж

Додати декілька крапель ЕО в олійку для масажу – подвійна користь. Адже масаж розслабляє м’язи, запахи заспокоюють нервову систему, а корисні елементи з ефірних олій роблять красивішою вашу шкіру.

Ванни

ЕО можна також крапнути в сіль для ванни, молоко чи мед. Цю суміш помістити під струмінь води і насолоджуватись розслабляючою ванною. Знову ж користь і для шкіри, і для всього організму.

Варіант для лінивих

Якщо приймати ванни ви не любите чи вам не дозволяє стан здоров’я, розчісуватися вам лінь, а аромолампи немає, то є варіант і для вас – просто носіть із собою пляшечку із ефірною олією в сумочці. Пригадуєте, у книжках і фільмах спеціальні солі, які в баночці носили аристократи на той випадок, якщо їм стане погано? Так ось, можете зробити так само. Тільки не ароматизовану сіль, а чисті ефірні олії носіть із собою. Так улюблений запах завжди буде під рукою, та й в сумочці завжди буде гарно пахнути.

Автор: Ірина Сонячна

Top