Ви тут
Головна > Лайфстайл > Банани ефективніші за спортивні напої?

Банани ефективніші за спортивні напої?

У тренажерному залі часто вживають спортивні напої для підтримання рівня енергії під час тренувань, але насправді це не найкращий спосіб, повідомляють американські вчені. Вони з’ясували, що звичайний банан є дещо ефективнішим за спеціальний напій. Чому? Читайте далі.

Так, у новому дослідженні, присвяченому темі ефективності вуглеводів, що вживаються під час заняття спортом, йдеться, що банани мають ті самі або навіть більші протизапальні властивості, що і спортивні напої.

Під час тривалих спортивних навантажень вуглеводи допомагають збільшити витривалість і допомогти відновити сили опісля, адже вони підживлюють м’язи, знижуючи рівень фізіологічного стресу і ризик виникнення різноманітних запалень.

Найбільш легкозасвоюваною формою вуглеводів є цукор у будь-якій формі (глюкоза, фруктоза чи сахароза), тому спортивні напої здебільшого мають у своєму складі чимало цукру, тож є ризик вжити його забагато. Тож команда вчених із Апалачського університету дослідили фрукти як альтернативу спортивним напоям під час тренувань.

Спортивні напої, окрім великої кількості цукру, містять різноманітні ароматизатори і штучні барвники, що можуть викликати алергічні реакції або навіть неабияк нашкодити системам організму, якщо вживати їх регулярно.

У 2012 році був проведений попередній експеримент, у ході якого вчені визначили, що велосипедисти краще долали дистанцію, якщо по дорозі підкріплювалися бананом або спортивним напоєм, порівняно з водою.

У новому експерименті 2018 року дослідники вирішили дослідити молекулярні процеси, що відбуваються у тілах велосипедистів. З цією метою кров спортсменів перевіряли не лише на маркери запальних процесів, але й на рівні метаболітів, що зазвичай змінюються до і після напруги, що свідчить про те, наскільки сильного стресу зазнав організм. Також були проаналізовані клітини крові з метою зрозуміти, які гени активні в тому чи іншому випадку, що відповідають за запальні процеси.

Результати дослідження продемонстрували, що пиття води в процесі тренувань призвело до відносно високого рівня маркерів запалення, але під час вживання банану чи спортивного напою ці маркери були на нижчому рівні.

Здавалося б, немає різниці – їсти банан чи пити спортивний напій, але проаналізувавши активність генів, вчені виявили, що ті спортcмени, хто їв банани під час тренування, мали в клітинах крові менше генетичного попередника ферменту, відомого як СОХ-2. Саме ця речовина посилює запальні процеси в організмі.

Досі точно невідомо, як банани впливають на експресію генів, але цю інформацію слід взяти на озброєння тим, хто регулярно тренується і дбає не лише про красу тіла, але й здоров’я.

Top