Ви тут
Головна > Світ > Банківська картка: як уберегтись від шахрайства

Банківська картка: як уберегтись від шахрайства

bankivska-kartkaВ наш час вже рідко зустрінеш людину, яка продає “супер-ножі”, які ніколи не потрібно заточувати, чи годинник за 3 гривні, який і водонепроникний і протиударний. Тепер шахрайство вийшло на новий рівень. А зважаючи на те, що кількість банківських карток давно перевищила кількість населення, ряди обманутих псевдо-працівниками банку швидко збільшуються. Щоб не залишитись без власних заощаджень, майте на увазі:

Пін-код маєте знати лише ви

Це основа основ, яку не втомлюються повторювати при видачі картки, однак це – найпоширеніший сюжет історії, коли люди залишились без грошей. Тому ще раз: жоден працівник банку не має права запитувати у вас пін-код!

Картка і пін-код – окремо

Ніколи не пишіть пін-коди на банківській картці! Не можете запам’ятати – схитруйте! Зашифруйте пін-код у телефонній книзі. Назвіть, наприклад, “податковим інспектором” і серед цифр номера впишіть заповітні чотири цифри пін-коду. Або запишіть код у блокноті як “показники за газ”.

Не можете знайти картку – блокуйте!

Young woman handing waiter credit card, close-up
Young woman handing waiter credit card, close-up

Не має значення, чи ви її загубили, чи залишили в банкоматі, чи у вас її вкрали, чи вона лежить десь вдома за диваном, бо випадково випала. Ви не знаєте, де ваша картку – телефонуйте в банк і блокуйте! Краще зайвий раз її перевипустити, аніж залишитись без заощаджень.

Ховайте пін-код, коли вводите його в банкоматі

Прикривайте рукою чи станьте так, щоб його не було видно – головне, аби комбінацію цифр бачили лише ви. В ідеалі, звісно, наступна за вами людина в черзі до банкомату має тримати дистанцію. Однак якщо не склалося – не думайте про враження сторонніх – прикривайте пін-код при вводі.

Підключіть смс-інформування

Це вбереже вас від будь-яких спроб зняти кошти з вашого рахунку без вашого відома. Чи ви розплачуєтесь в кафе, довіряючи офіціанту свою банківську картку, чи знімаєте депозит – про все приходять смс-сповіщення. Ну, і звісно ж, немає радіснішої смс-ки, аніж та, яка говорить про нарахування зарплати.

Автор: Ірина Сонячна

Top