Ви тут
Головна > Світ > Безсмертні тритони!

Безсмертні тритони!

Тритони абсолютно не бояться холоду. Вони можуть вмерзнути в лід взимку, а як тільки він розтане, ожити без особливих проблем. Бували випадки і цікавіше. Так, одного тритона з’їв вуж, але, мабуть, змії він не сподобався і через кілька годин вона його повернула назад:). Тритон здавався мертвим, але щойно пішов дощ, тварина ожила і швиденько задріботіла по своїх справах.

Траплялося, що в сильну посуху тритони висихали. Їх мумії лежали місяцями, але варто було волозі потрапити на їхнє тіло, як вони одразу ж оживали! З самого народження тритони харчуються винятково тваринною їжею, поїдаючи дрібних ракоподібних, черв’яків, пуголовків і комах. Як і хамелеони, тритони вміють змінювати своє забарвлення, але ця здатність в них виражена слабше.

Тритони дуже погано бачать, тому полювання для них – справа складна. Моторних тварин їм не наздогнати через свою незграбність, тому вони частенько голодують і змушені задовольнятися равликами. Вже їх-то наздожене навіть найповільніший тритон!

Удавні часи гребінчастий тритон жив на більшій частині території Європи, крім південних країн і північних, але тепер в цій густонаселеній частині світу йому місця залишається все менше і мeнше, тому його чисельність  постійно скорочується. У Росії гребінчастого тритона можна зустріти в західних областях середньої смуги.

Top