Ви тут
Головна > Світ > Бізнес на печерицях: що треба знати?

Бізнес на печерицях: що треба знати?

gribi_02Людям з давніх-давен відомі корисні властивості грибів. Відомо й те, що не всі гриби є корисними. Печериці найбільш поширені на найбільш смачні з усіх грибів, які людина навчилася використовувати у своїй діяльності. Добре й те, що ці гриби достатньо легко вирощувати й самому, що може стати чудовою та прибутковою справою. Вони не є дуже вибагливими до освітлення, плодоносять протягом цілого року, а також містять багато мікроелементів та мінеральних речовин. Що ж потрібно знати, щоб розпочати бізнес на печерицях?

По-перше, вирощувати печериці можна й вдома. Ну, не в прямому сенсі цього слова. Для вирощування печериць потрібне приміщення з площею більше, ніж 100 кв. м. Воно повинне бути закритим. Це може бути, наприклад, старий сарай для корів, але його потрібно буде перелаштувати. Для продуктивного вирощування печериць треба прослідкувати за тим, щоб вологість повітря в приміщенні складала близько 80 %, температура − 12 градусів, а також обов’язковою є вентиляція. Для дезінфекції та підтримки необхідного рівня вологи потрібно придбати прилад для розпилення туману. До освітлення, як уже згадувалося, печериці не вибагливі.

Наступне, що потрібно зробити для бізнесу на печерицях, − підготувати компост. Найкраще, звичайно, купити його у тієї людини, що займається його приготуванням. Проте його можна й зробити самому. Але потрібно бути обережним із його якістю. Як компост можна використати свіжий кінський гній та солом’яну підстилку. Можна також змішати кінський чи коров’ячий гній з пшеничною чи житньою соломою. Проблема в тому, що можна не прослідкувати за потрібними санітарними умовами. У такому випадку компост може бути інфікованим чи зараженим шкідниками.25647c

Уже приготований власноруч чи куплений компост потрібно помістити в ящики глибиною 30 см, де встановлюються термометри, щоб слідкувати там за рівнем температури. Коли позначка термометра досягне 26 градусів, можна садити в ґрунт міцелій. Збирати врожай можна вже після 30 – 50 днів після початку посадки. Плодоношення триває протягом  двох – трьох місяців.

Щодо витрат на бізнес, то купівля компосту разом із грибницею буде варта приблизно 200 доларів за тонну. Якщо ви не будете купувати компост, а готуватимете його, то  можете вирахувати, наскільки зменшиться чи збільшиться вартість. З тонни субстрату можна буде в середньому отримати 200 кг, але інколи урожай може досягати й 300 кг. Виручка за 200 кг − близько 400 доларів.

Що ще треба знати про цей вид бізнесу? За рік збирати урожай печериць можна буде 5-6 разів, тому дохід  вирощування печериць вельми прибутковий. Не потрібно забувати про те, що за приміщення потрібно буде сплачувати орендну плату (добре, якщо це приміщення ваше) і комунальні послуги за опалення, підтримку вологи в повітрі, амортизацію обладнання. Головне, не потрібно боятися робити щось нове.

Top