Ви тут
Головна > Світ > Буддизм – найзагадковіша релігія світу

Буддизм – найзагадковіша релігія світу

Релігій на світі незліченна кількість і кожна з них – унікальна та цікава. Але з найбільш відомих релігій є така, яка терпимо ставиться до інших віровчень.

Енциклопедія Корисного розповість вам про найзагадковішу релігію світу – буддизм.

Щоб зрозуміти сутність буддизму, поглянемо, яке місце у світі він посідає. Буддизм сповідують лише 8% населення світу, що значно менше, аніж, скажімо, християнство (33 %) чи іслам (18 %), причому 99 % буддистів проживають в Азії.

Існує кілька держав, які прийнято вважати винятково буддистськими, але кількість населення, що сповідує буддизм, значно коливається. Наприклад, в Камбоджі буддистів 95 %, у М’янмі – 90 %, у Таїланді і на Шрі-Ланці – 65 %.

Засновник буддизму – індійський принц Сіддхартха Гаутама, який пізніш отримав ім’я Будди, тобто став просвітленим. Буддизм виник у північно-східній Індії і досягнув свого максимального розквіту в кінці першого тисячоліття до н. е. – на початку н. е.

Цікаво, що з Індії буддизм був витіснений індуїзмом до XII сторіччя н. е. Це сталося тому, що постулати буддизму суперечили кастовому устрою суспільства Індії.

Ще в перші сторіччя свого існування буддизм розподілився на 18 сект, які посприяли поділу буддизму на дві гілки: махаону та хінаяну.

Центральною проблемою буддизму є проблема буття особистості. Буддизм вчить, що не слід вдарятися у крайнощі в будь-яких сферах життя, але обирати «середній» шлях. Людина прийшла в цей світ без нічого і піде з нього також без нічого, тому не слід прив’язуватися до речей.

Якщо ви обрали для себе шлях буддизму, то пам’ятайте, що кожної наступної миті ви вже не той, ким були раніше, адже один момент породжує інший, не схожий на попередній. Також існує закон карми: ви робите добро іншим і воно повертається до вас. Саме тому слід відноситися до інших з любов’ю та дарувати їм щастя.

Не слід також змушувати страждати ані людей, ані тварин. Слід приглушити своє «Я», адже воно – породження «его». В цьому світі немає нічого вашого, нічого того, що ви любите чи ненавидите.

Останнім часом буддизм став «модним» вченням: ним захоплюються співаки, актори та інші публічні люди. Це і не дивно, адже буддизм робить людину більш цілісною та збалансованою, що надзвичайно потрібно тим, хто весь час перебуває у стресі.

Top