Ви тут
Головна > Техно > Будинок на сонячних батареях – мрія чи реальність?

Будинок на сонячних батареях – мрія чи реальність?

В наш час практично кожен може отримати в своє розпорядження незалежне джерело електроенергії на сонячних батареях. Звичайно, обладнання, необхідне для перетворення сонячної енергії в електричну не можна назвати дешевим, однак, воно дуже швидко окупається, адже ви отримуєте електроенергію абсолютно безкоштовно!

Окрім того, сонячні батареї є абсолютно екологічно чистим джерелом енергії. А за останні роки ціни на сонячні батареї впали в десятки разів і вони продовжують знижуватися, що свідчить про великі перспективи їх використання.

Для того, щоб обладнати свій будинок таким джерело електроенергії потрібні наступні елементи: власне сонячні батареї , які по суті є генератором постійного струму, акумулятор з пристроєм контролю заряду та інвертор, який перетворює постійний струм у змінний – придатний для роботи побутових електроприладів.

Сонячні батареї складаються з набору сонячних елементів (фотоелектричних перетворювачів), які безпосередньо перетворюють сонячну енергію в електричну.

Більшість сонячних елементів виробляють з кремнію, який має досить високу вартість. Цим і пояснюється висока собівартість електричної енергії, яка виробляється при використанні сонячних батарей.

Найбільш важливим технічним параметром сонячної батареї, який визначає економічність всієї установки, є її корисна потужність. Вона визначається напругою і вихідним струмом. Ці параметри залежать від інтенсивності сонячного світла, що потрапляє на батарею. А отже, чим більша площа сонячної батареї – тим ефективнішою вона є.

Сонячна батарея складається з окремих сонячних елементів, які з’єднуються послідовно і паралельно для того, щоб збільшити вихідні параметри (струм, напругу і потужність). Крім того, при такому способі з’єднання вихід з ладу одного з сонячних елементів не призводить до виходу з ладу всього ланцюжка, тобто підвищує надійність роботи всієї  сонячної батареї.

Отримана електрична енергія накопичується в акумуляторах. Для того, щоб зарядити акумулятор на 12 В необхідно мати сонячну батарею, яка б складається з 36 елементів.

Для того щоб перетворити постійну напругу від акумуляторної батареї в змінну напругу, яку можна використовувати для живлення більшості електроприладів спільно з сонячною батареєю, можна використовувати спеціальні пристрої – інвертори.

Без використання інвертора від сонячної батареї можна живити електроприлади, що працюють на постійній напрузі – різну портативну техніку (ноутбуки, мобільні телефони), енергозберігаючі джерела світла, наприклад, ті ж світлодіодні лампи.

Top