Ви тут
Головна > Світ > Бурдж Халіфа – найвища будівля у світі

Бурдж Халіфа – найвища будівля у світі

Бурдж Халіфа – найвища споруда у світі. Знаходиться вона в Дубаї. Хмарочос висотою 828 метрів побудували за шість років.

Ця будівля майже вдвічі перевершує за висотою найвищий нью-йоркський хмарочос Емпайр-Стейт-білдінг.

Бурдж Халіфа побив усі можливі рекорди для висотних споруд: і по абсолютній висоті, і по числу жилих поверхів (162), і по висоті розташування останнього поверху, і по довжині безперервних ліфтових шахт (головні ліфти піднімаються вгору на 504 метра, витримують 5500 кг, рухаються зі швидкістю 18 м/с), і по висоті доступного публіці оглядового майданчика (він розташований на 124-му поверсі), і по висоті, на яку закачували рідкий бетон під час будівництва (605 м).


При спорудженні на будівельному майданчику одночасно працювали до 12 000 робітників. Всього з початку будівництва в проекті були задіяні 75 000 робітників і фахівців.

Творці вежі стверджують, що її видно неозброєним оком за 95 кілометрів. Бурдж Халіфа виконаний в сучасному стилі, але в його архітектурі відчувається і вплив ісламських традицій. Як заявляють проектувальники, будівля стійка до сильних вітрових навантажень, а також може витримати землетрус.

Бюджет будівництва хмарочоса склав понад 4 млрд. доларів, а для забудови прилеглої до нього території було витрачено ще більше 20 млрд. доларів.

У Бурдж Халіфа є кілька рекреаційних зон для відпочинку відвідувачів – на 43, 76, 123 поверхах розташовуються фітнес і спа, а на 43 і 76 розташовані басейни (найвищі у світі), кімнати для відпочинку та інших заходів.

Бурдж Халіфа виробляє електроенергію для себе самостійно: для цього використовується 61-метрова турбіна, що обертається вітром, а також масив сонячних панелей (частково розташованих на стінах вежі) загальною площею близько 15 тис. м².

Хмарочос оснащений спеціальним захистом від сонця і дзеркальними скляними панелями, які зменшать нагрівання приміщень усередині (у Дубаї бувають температури до 50 °C). Для кондиціювання в хмарочосі використовується конвекційна система, що проганяє повітря знизу нагору по всій висоті вежі, причому для охолодження використовується морська вода і підземні охолоджуючі модулі.

Comments are closed.

Top