Ви тут
Головна > Дім > Цегла або газоблок – що вибрати для будівництва?

Цегла або газоблок – що вибрати для будівництва?

Коли тільки заходить розмова про будівництво будинків у Києві, відразу виникає питання: вибрати всім давно відомий цегла або газоблок, який відносно недавно з’явився на вітчизняному ринку? Якщо говорити в цілому, то цегла – довговічний і міцний, а газоблок володіє низьким рівнем провідності тепла, при цьому відносно недорогий матеріал, що не може не приваблювати покупця. Але який з цих матеріалів вибрати – немає однозначної відповіді, тут мова йде про обгрунтований вибір серед варіантів. Необхідно провести їх невелике порівняння.

Вибір між газоблоком і цеглою – це вибір між одношарової і багатошарової стіною

 

Цегла за своєю природою має високий рівень теплопровідності. Такий будинок потрібно буде утеплювати, тому стіна з цегли завжди багатошарова. А хороші теплопровідності властивості газоблоку дають можливість обійтися без додаткового утеплення, тому їх можна робити одношаровими. Одношарова стіна хороша тим, що в них ви забудете про конденсаті, який часто приносить чимало неприємностей. У свою чергу в багатошаровій стіні кращі несучі здібності.

Питання ціни

Хоча і відносно не набагато, але за вартістю будинок з газоблоку (https://pmg.kiev.ua/stroitelstvo_domov_iz_gazobetona.html) обійдеться трохи дешевше, ніж приватний будинок з цегли. Необхідно розуміти, що вартість одного кубометра кладки цегли дещо дорожче, ніж такий же обсяг кладки газоблоку. В середньому різниця становить порядку 15-25%, при цьому цегляний будинок вам потрібно буде ще додатково утеплювати, що також спричинить за собою якісь фінансові витрати. В результаті всього цього, з огляду на внутрішню обробку і інженерні роботи, вартість яких перевищує вартість будівництва коробки, різниця між будинками з різних матеріалів вийде в кілька відсотків.

Довговічність і міцність

Якщо говорити про довговічність і міцності, то цегла завжди в цьому плані був на першому місці. Адже низький рівень провідності тепла газоблоку – це свого роду розплата за низький рівень довговічності і міцності. Цегляний будинок без проблем зможе вистояти півстоліття без будь-яких «сюрпризів». Технологія ж будівництва газоблоком значно простіше, що також не може не радувати.

Це тільки кілька основних факторів, які вам дозволять провести свого роду паралель між цими популярними серед будівельників матеріалами. Для того щоб вам довго самим не шукати відповідь на це питання, просто довіртеся професіоналам, які побудують для вас будинок, враховуючи ваші побажання і вимоги до майбутнього спорудження. В цьому випадку ви гарантовано не допустите помилки.

Top