Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому болить голова

Чому болить голова

golovnyi-bilМільйони людей у всьому світі щодня стикаються із такою проблемою, як головний біль. Часто його амплітуда коливається від помірного нападу, що триває півгодини, до кількаденного тривалого нестерпного болю, при цьому відчуття за характером, перебігом недугу та динамікою можуть бути різними.  То чому ж болить голова?

Близько 90% випадків головного болю класифікуються за кількома категоріями. Це головний біль через напругу м’язів шиї та шийних суглобів, спини та плечей. Також нездужання може бути пов’язане з перепадами артеріального тиску (як підвищення, так і зниження).

Ще одна категорія − кластерний головний біль. Окремо у цьому переліку вирізняють мігрень. Найчастіше головний біль вражає гіпертоніків, але в будь-кого спровокувати процес може емоційний або психологічний стрес, тривога та депресія.

Найпідступнішим можна вважати кластерний, або як його ще називають гістамін-залежний головний біль. Такий напад може бути тривалим, до того ж, спрогнозувати його початок або завершення майже неможливо. Мігрень, на яку частіше страждають жінки, може бути наслідком змін в роботі нервової та кровоносної систем. golovnaya-bol

Як і кластерний головний біль, напад мігрені може “вдарити” зненацька. До причин виникнення мігрені, окрім порушень в роботі нервової системи та спазму кровоносних судин, також відносять відчуття голоду, втоми. Організм людини також може відреагувати нападом мігрені на яскраве світло, вживання алкоголю, надлишок або нестачу кофеїну.

Здавалося б, причини виникнення головного болю банальні. Варто тільки зняти напругу у м’язах, прийняти знеболююче і, як то кажуть, минеться. Але медики попереджають, що часто біль у голові є сигналом серйозних проблем організму. Тобто, головний біль може бути симптомом іншої хвороби, до прикладу, нервової системи, внутрішніх органів і навіть бути проявом патології мозку.

Головний біль може бути наслідком захворювання очей, вух, носової порожнини тощо. Якщо больовим відчуттям передувала травма голови, навіть не серйозна, слід неодмінно звернутись по лікарську допомогу, тим більше, якщо напади головного болю регулярно повторюються.

Якщо ж головний біль турбує не часто, не викликає великого дискомфорту, можна спробувати впоратися з ним самотужки, практикуючи вправи для розслаблення м’язів і заспокоювання нервової системи, локалізуючи напад за допомогою знеболювального (не часто) і переглянувши спосіб життя і раціон харчування у бік користі.

Підготувала Олеся Товт

Top