Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому люди рано сивіють? Як попередити посивіння волосся?

Чому люди рано сивіють? Як попередити посивіння волосся?

syve-volossiaСиве волосся завжди вважалося ознакою віку, але зараз можна зустріти молодих чоловіків та жінок із сивими пасмами волосся. Причиною раннього посивіння є генетична схильність, а також постійні стреси та слабка нервова система.

Чому волосся сивіє?

В такому випадку швидше за все організму не вистачає тирозину, меланіну (пігмент, який відповідає за колір волосся), або ж причиною є дефіцит міді в організмі чи порушення функцій щитовидної залози. Сиві волосинки також частіше з’являються в тих хто зловживає кавою та горілкою, постійно нервується та страждає від хронічних перевтом, мало вживає овочів та рибних продуктів.

Як подолати проблему сивого волосся?

Сиве волосся можна лікувати, або фарбувати. При виборі першого способу необхідно пройти медичне обстеження. Щоб зменшити кількість сивого волосся, необхідно вести активний спосіб життя, займатися спортом, збалансувати харчування. Існує низка фармакологічних препаратів, які можуть повернути початковий колір волоссю, але й народні засоби ніхто не відміняв.

Народні методи боротьби з сивиною

Найефективнішими народними засобами в боротьбі з сивим волоссям є трави: корінь кропиви, петрушки, кропу, заманихи, щавлю, а також сухі квіти лугової конюшини, та женьшень. Відвари цих трав запобігають виникненню сивини, зміцнюють волосся та повертають колір. Виривати сиві волосини не варто, це сприяє росту нового сивого волосся. Сиве волосся можна обережно зрізати, бажано це робити маленькими ножицями.syvuna

Косметичні методи

Інший варіант запобігання сивини – косметичний: фарбування, мелірування, використання спеціальних косметичних засобів тощо. Під час миття голови рекомендовано використовувати лікувальні шампуні, маски, бальзами, пінки проти сивіння.

Перукарі використовують спеціальний крем, який повертає волоссю його початковий колір. Також є препарати які впливають лише на сиві волосини, здорове волосся зберігає свій натуральний колір. Така процедура може тривати від 10 до 15 хвилин, а про сивину можна забути щонайменше на місяць.

Для профілактики виникнення сивого волосся необхідно споживати вітаміни А та Е, аскорбінову кислоту та вітаміни групи В.

У якому віці сивина – норма?

Якщо вам більше ніж 45 років, то причин для хвилювання немає. В такому віці сиве волосся є більше нормою, аніж ознакою відхилення правильної роботи організму. Якщо ви значно молодші, або процес посивіння волосся почався раніше, а зараз значно посилюється – зверніться до лікаря. Якщо в п’ятдесят сивина прикрашає, то в двадцять вона ще лякає. Лікар допоможе визначити, чого саме не вистачає організму і усуне цю проблему.

Top