Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому люди стали менше читати і як цьому запобігти?

Чому люди стали менше читати і як цьому запобігти?

GTY_woman_reading_book_jt_140112_16x9_992Сьогодні гостро постає проблема деградації суспільства і одна з головних причин − це відмова від книг. Що ж спонукає людей частіше вмикати телевізор і все рідше кидати погляд на книги, які стали просто предметом інтер`єру? Я виділила такі основні причини:

Лінь

Набагато легше сприймати «пережовану» інформацію з телевізора та інтернету, ніж вдумуватися про ті чи інші вчинки героїв, перечитуючи сторінки книг.

Нав’язана економія часу

Безперечно, подивитися фільм можна швидко і вже за годину-дві години дізнатися фінал, натомість книгу за кілька годин не прочитаєш. Але більшість людей  забули, що можна прочитати твір О. Генрі на дві сторінки і самовдосконалитися, аніж сидіти і бездумно дивитися на екран. Чому ще люди менше читають?

Імідж книги

Чи давно ви бачили фільм у якому головний герой любить читати?А якщо і бачили, то скільки таких? Як же залучати молодь до світу Слова, якщо образ читаючої людини приблизно такий: дівчинка-заучка в окулярах, яка боїться висловити власну думку на людях?Reading-a-book-001

Страх

Страх, що однолітки не зрозуміють (переважно для підлітків, хоча це властиво для людей різного віку).

На жаль, люди дуже вразливі щодо оточення, тому часто бояться що їх не зрозуміють, чи через це знизиться їхня популярність.

Звичка

Ми самі привчаємо своїх дітей до телевізора. Особисто я, не задумуючись вмикала молодшому брату мультфільми і поспішала по своїм справам, а читаю йому дуже рідко, і тільки зараз зрозуміла, що тим самим прирікаю його на деградацію.

Обмежений асортимент

Багато людей вважає що немає такої книги, яка б їм підійшла. Тим паче, що в багатьох невеликих містечках і селах зазвичай досить складно знайти книжковий магазин. Звичайно, безліч книг можна замовити через Мережу, але здійснення інтернет-покупок ще досі є проблемою для багатьох, тим паче для старшого покоління.

Шкода, що люди почали забувати про чудовий тренажер для духу та розуму. Читаючи, ми проживаємо багато життів, що дає нам мудрість, життєві поради, досвід , робить наш духовний світ витонченим , а кругозір – ширшим.

Що ж робити якщо людство безупинно деградує, а майже в кожного на столі лежать ліки від цієї страшної хвороби? Думаю, працювати потрібно у широкому масштабі. Ми можемо звертатись до політиків − просити виголосити законопроект про популяризацію книги (реклама, фільми, акції) , можемо самі розклеювати малюнки з закликами розвиватися чи банери, або почати з себе і спробувати заохочувати до читання  своє оточення.

Підготувала Шевченко Олена

 

Top