Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому людина хворіє на грип багаторазово?

Чому людина хворіє на грип багаторазово?

Sick Woman. Flu. Woman Caught Cold. Sneezing into TissueБлизько 10% українців щороку, а особливо в осінньо-зимовий та зимово-весняний періоди, хворіють на грип. Найчастіше через вразливість імунної системи на грип недужають діти, а перебування у дошкільних навчальних закладах і школах у колективі тільки сприяє поширенню інфекції, що передається повітряно-крапельним шляхом. Сьогодні ми спробуємо розібратися, чому ж ми хворіємо на грип багаторазово.

Серед трьох категорій вірусу грипу, A, B і C, сезонні епідемії спричиняє саме тип А, однак штами збудника інфекційного захворювання постійно змінюються. Вражаючи людину у будь-якому віці, протягом життя віруси грипу атакують організм неодноразово.

Саме розмаїття вірусів і циркуляція протягом одного епідсезону одразу кількох штамів унеможливлює вироблення пожиттєвого «антигрипозного імунітету» . Організм, борючись із інфекцією, виробляє захист тільки до того підтипу вірусу, який спричинив захворювання, однак набутий щит боронить імунну систему менше року.

Вакцинація проти грипу здатна зменшити ризик захворювання, принаймні, убезпечити від важких ускладнень недуги, однак вчені й досі не можуть розробити єдину вакцину проти грипу, яка б боронила людину протягом цілого життя. Вірус грипу щоразу мутує, а людський організм, постійно стикаючись із новими антигенами, має виробляти проти хвороби нові антитіла, тому й фахівці змушені змінювати штами для вакцини.gryp

Натепер науковий світ медицини має в своєму арсеналі протигрипозні вакцини, які здатні уберегти, зменшити прояви, запобігти поширенню одразу від кількох штамів грипу, адже приступаючи до виготовлення вакцини, фахівці можуть тільки здогадуватись, який штам грипу зумовить наступну епідемію.

Проте на планеті досі існують небезпечні штами грипу, вакцину проти яких вдалось розробити тільки по поширенню вірусу. Приміром, у 2008 році австралійські вчені заявили, що створили протидію H5N1, а у лабораторіях КНР у 2013 році розробили вакцину проти Н7N9.

Втім, Всесвітня Організація Охорони Здоров´я остерігається мутації вірусів, зокрема H5N1, і можливості його поширення від людини до людини, внаслідок чого людству загрожуватиме пандемія пташиного грипу. Щось подібне трапилось у 1918—1919 рр, коли внаслідок рекомбінації генів вірусу грипу птахів і людини пандемія «іспанки», штам H1N1, забрала 40-50 млн життів.

Top