Ви тут
Головна > Світ > Чому ми святкуємо 1 травня?

Чому ми святкуємо 1 травня?

Напевно, ви не один раз задавали собі питання про історію травневих свят. Але навряд ваші близькі та друзі змогли розповісти, чому ми святкуємо травневі свята. Енциклопедія Корисного вирішила прибрати цю білу пляму на святковій карті країни.

Отже, пропонуємо вашій увазі невеличкий екскурс в історію травневих свят.

Як не дивно, але травневі свята – це не тільки те, що залишилося нам від СРСР. Ці свята мають прадавнє коріння. Місяць травень (рос. «май») свою назву запозичив у богині Майї – покровительки родючості, землі та весни. Мешканці Давньої Італії поклонялися цій богині і на початку травня влаштовували пишні гуляння на природі.

Але звична для нас історія святкування 1 травня розпочинається від липня 1889 р. Саме тоді 2-й Конгрес Інтернаціоналу затвердив цей день як офіційний день щорічного святкування пролетаріатом Дня солідарності трудящих на честь героїчної боротьби простих чиказьких робітників супроти капіталістів.

За совєцьких часів свято 1 травня стало чи не державним. Уперше комуністи його відзначили у Варшаві в 1890 році. Радянським людям травневі свята особливо припали до душі, адже в поєднання з Днем Перемоги вони давали прекрасну можливість відпочити, поїхати у відпустку, посадити картоплю на своїх ділянках та сповна насолодитися приготуванням шашликів на природі.

Таким чином, тепер ви маєте більш чітке уявлення, чому ми святкуємо 1 травня.

Top