Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому не всі пам’ятають свої сни?

Чому не всі пам’ятають свої сни?

dreamsЧимало людей вважають, що сни здатні пояснити важливі аспекти життя, почуттів, адже у світі існує  величезна кількість теорій щодо того, чому ми спимо, як спимо і яким способом можна інтерпретувати сновидіння.

Абсолютно всі люди  бачать сни, хіба що за винятком тих, хто страждає на серйозні розлади психіки. Навіть ті, хто каже, що ніколи не бачив снів − лукавлять, адже вони їх бачать, та не запам’ятовують. Людина забуває близько 90 % всіх своїх сновидінь − хтось більше, а хтось менше.

Загалом же, через п’ять хвилин після пробудження людина вже не пам’ятає більше половини своїх снів, а через десять хвилин вже може насилу згадати  10 % з тих снів, які бачила вночі.

Найбільше пам’ятають свої сновидіння ті люди, які мають неглибокий сон. Оскільки ділянка скронево-тім’яного стику мозку в них активно працює, то вони часто прокидаються, а уві сні швидко реагують на звуки і завдяки цьому прокинувшись, ці люди пам’ятають сюжети, що їх бачили уві сні.

А от люди з глибоким міцним сном, навпаки, прокинувшись вранці,  майже нічого не пам’ятають, адже щоб запам’ятати інформацію, мозку необхідно прокинутися, а вночі цього не відбувалось. Таке пояснення того, чому не всім дано запам’ятовувати сновидіння, не6щодавно надали французькі нейробіологи із Центру нейробіології Ліона під керівництвом Перрін Рубі.

sweet-dreamsФахівцям вдалось встановити, що запам’ятовування снів залежить від активності префронтальної кори головного мозку, а вірніше, від активності функціонування скронево-тім’яного  стику, який і відповідає за обробку інформації з зовнішніх джерел. Окрім того, що люди, яки сплять тривожно, краще запам’ятовують сновидіння, їм також сниться набагато більше снів ніж тим, хто міцно і безпробудно відпочиває вночі.

Тим же, хто,  прокидаючись вранці, хоче пам’ятати, що наснилось вночі, радять одразу після пробудження в спокійній атмосфері відтворити подумки деталі сновидіння, а потім занотувати перші згадки про нього. Блокнот із нічними нотатками для зручності слід тримати напохваті,  але налаштовуватись на ранкові записи варто з вечора: дотримуватись режиму сну і, перед тим як вкладатись у ліжечко, позбуватись негативних думок, щоб нотатки у щоденнику сновидінь тішили позитивом і світлими сюжетними зворотами.

Підготувала Олеся Товт

Top