Ви тут
Головна > Світ > Чому шкідливі газовані напої?

Чому шкідливі газовані напої?

fizzy-drinkБільшу частку всіх рідин нашого організму складає вода. Саме завдяки їй більшість вітамінів, мікро- та макроелементів засвоюються організмом. Адже полярність зробила з води найкращий розчинник з усіх. Саме вода сприяє гарному обміну речовин та рідин, виводить токсини, сіль із нашого тіла.

Тож, роль води неоціненна. І саме тому ми повинні кожного дня випивати 1.5-2  літри води − саме води, а не рідини − в день. Та ми кожного дня п’ємо чай, каву, соки, мінералку та солодкі газовані напої тощо. І велика кількість останніх “замінників” води порушує водно-лужний баланс, що призводить до величезних проблем у функціонуванні систем організму. До того ж, всі солодкі газовані напої ще отруюють наш організм. Що ж перетворює шипучу насолоду в отруту? До чого може призвести регулярне вживання таких напоїв?

Газовані напої руйнують зуби

Спершу почнемо з зубів, адже вся хімічна складова газованих напоїв призводить до руйнування зубної емалі. Тому, якщо ви вже стали газово-шипучо залежними, і не можете відмовитись від таких напоїв, то пийте їх хоча б через соломинку та в жодному разі не чистіть зуби відразу після вживання. Це лише посилить роз’їдаючий ефект синтетичних компонентів.

Небезпечний цукорnewseventsimages

Поїхали далі. Газовані солодкі напої − це справжні вбивці для діабетиків та людей, схильних до ожиріння. Як правило, вміст таких напоїв має величезну кількість цукру. У деяких видах рівень доходить аж 1 кг на один літр напою! Тож, якщо пити їх замість води, то навіть струнка берізка перетвориться на баобаб. Серцево-судинна система теж потерпає від солодкої газованої води. Адже, зайві кілограми − навантаження на систему та її органи.

Загроза для нирок

Газовані напої містять фосфорну кислоту, яка, в свою чергу, сприяє утворенню каменів у нирках. І регулярне вживання солодких газованих напоїв призводить до збільшення концентрації кислоти, і відповідно до збільшення ризику отримати ці камені.

Тригліцерид − ще одна речовина, яка концентрується при вживанні газованої води, і яка призводить до атеросклерозу.

Проблеми з нервовою системою

Окремий випадок, якщо такі напої містять кофеїн, який, збуджуючи нервову систему, призводить до розладів сну та уваги. Також, регулярне вживання кофеїну в такому вигляді стає причиною сильного головного болю, спричиняє кофеїнову залежність та різку втрату кальцію.

Хвороби шлунку

Так як всі газовані напої штучно наповнюються вуглекислим газом, то це ще один чинник погіршення вашого здоров’я. Саме цей газ збільшує секреторну функцію шлунку, і весь той сік, який виділився у зайвих об’ємах, призводить до хвороб: гастриту, метеоризму. Звісно, саме вуглекислий газ перетворює звичайний солодкий напій на шипучий, але чи варта така насолода, якщо на кону стоїть ваше здоров’я?!

Top