Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому утворюються “камені” і “пісок” в нирках?

Чому утворюються “камені” і “пісок” в нирках?

ESY-000093884Організм людини − це надзвичайно складний механізм, який вважається здоровим тільки у випадку безперебійного функціонування  усіх систем та органів.

Применшувати роль будь-якого із них буде невірним, однак нирки, як частина видільної системи, по праву вважаються одним із  найголовніших органів людського організму. Вони потребують дбайливого ставлення до себе, адже очищують за добу близько 150 л крові, відповідають за нормалізацію водно-сольового балансу і не терплять переохолодження, нераціонального харчування і малорухливого способу життя.  Сьогодні ми з’ясуємо, чому ж у нирках може утворюватися “пісок” і “камені”.

Реакцією на легковажне ставлення до роботи нирок в організмі є виникнення пієлонефриту, гломерулонефриту і утворення “каменів” і “піску”. Справа у тому, що за умови правильної роботи нирок, солі, що утворюються в органі, здатні до самовиведення, однак якщо ниркова функція  порушена, то солі затримуються, а у нирках з часом утворюється осад “піску”, а далі − і “каміння”.

У наш час більшість людей ведуть далеко не здоровий спосіб життя, а алкоголь, вміст консервантів у продуктах, психологічний дискомфорт та частий прийом ліків спричиняють накопичення в організмі токсинів. Саме тому сьогодні у кожного четвертого нирки засмічені каменями, а серед причин, окрім недотримання режиму харчування, фахівці виділяють і загазованість повітря у містах як фактор зменшення кисню, що потрапляє в кров, так і незадовільний стан екології в цілому.5885-2

Неправильне харчування збільшує шанси людини зіткнутись із “піском” та “каменями” у нирках. Ризику, певною мірою, позбавлені вегетаріанці і спортсмени. Перші, ігноруючи м´ясні продукти, блокують потрапляння в організм токсинів найагресивнішої дії, а люди, що ведуть активний спосіб життя, пожвавлюють метаболізм і спонукають нирки до активнішої роботи.

Водночас навіть найрухливіші із людей можуть зіткнутись із проблемою “піску” і “каменів” у нирках, оскільки сформуватись вони можуть як наслідок неправильної організації лікування грипу, ГРВІ. Раціоналізація режиму харчування та активізація способу життя сприятимуть здоров´ю нирок і уникнення піску та каменів у них.

Дієтологи рекомендують розділити денне меню харчування на 5-6 прийомів їжі, надаючи перевагу дієтичним продуктам і не забувати про дотримання водного балансу, особливо, у літній період.

Аби не знати, що таке каменеутворення в нирках, споживання м´яса та борошняних виробів краще зменшити, замінивши їх овочами і фруктами. Досвідчені фахівці радять розпочинати прийом їжі із рідини, переходячи до овочів і зупинятися або на гарнірі або на м´ясній страві, аби організм мав змогу перетравити усю їжу, не обтяжуючись накопиченням шлаків.

Негаразди у роботі нирок відбиваються на якості зору, нагадують про себе набряками кінцівок, важкістю в тілі, то ж запобігання утворенню у них піску і каменів має стати першочерговим завданням для людини, яка хоче бути не тільки здоровою, але й привабливою.

Top