Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому виникає апендицит

Чому виникає апендицит

apendicytАпендицит – гостре (рідше хронічне) запалення хробакоподібного відростка сліпої кишки, що супроводжується розвитком больового і диспепсичного (будь-який стан, при якому з’являється дискомфортні відчуття у травному тракті) синдромів.

Загальні симптоми апендициту

Ознаки та симптоми апендициту залежать, в першу чергу, від віку хворого, положення  апендикса у черевній порожнині та характеру запалення. Найчастіше першою ознакою захворювання є тупий біль у верхній частині живота або в області пупка без чіткої локалізації.

Інколи гострий апендицит супроводжується болем у правому підребер’ї, поперековій області та над лобком, що спостерігається при атиповому розташуванні апендикса щодо інших органів. Біль може посилюватися при покашлюванні чи русі, тому хворий приймає вимушене положення, притягуючи ноги до живота. Внаслідок того, що м’язи в області апендикса напружуються, живіт може виглядати несиметрично, також правий бік може не брати участь у диханні.

Майже завжди апендицит супроводжується підвищеною температурою, а також головним болем, відсутністю апетиту, загальною слабкістю. Також може спостерігатися нудота та одноразове блювання. Рідко – запор та здуття живота. При цьому на язиці з’являється білий наліт.

Симптоми апендициту в різних вікових груп

Щодо запалення у дітей, вагітних та людей похилого віку потрібно знати деякі особливості. У дітей до трьох років проявляються загальні ознаки апендициту, а біль не локалізований та розповсюджується на всю область живота.

apendicitУ людей літнього віку запалення може протікати без симптомів. Або ж вони будуть ослаблені.  У вагітних симптоми апендициту можуть «збігатися» із «симптомами» вагітності.

У будь-якому разі при виявленні ознак апендициту потрібно звертатися за допомогою до лікаря, адже запалення потребує хірургічного втручання. Якщо спочатку з’явилися ознаки гострого запалення, потім припинилися, а операцію так і не зробили, це може бути ознакою хронічного апендициту. Періодично він загострюватиметься, і будуть з’являтися неприємні відчуття під час підйомів сходами, їзди, при швидкій ходьбі та під час напруження.

Чому ж виникає апендицит?

Точної причини поки що невідомо, але основною теорією є «закупорювання» входу в хробакоподібний відросток. Часто, це можуть бути калові камінці, збільшена лімфоїдна тканина, а також перегин апендикса. Також були випадки виникнення запалення через гельмінтів та проковтнуті сторонні тіла (лушпиння насіння, виноградні кісточки і т.д.). Ризик появи апендициту є, коли ви страждаєте на захворювання органів черевної порожнини, які призводять до деформації апендикса, вживаєте багато м’ясної їжі і т.д.

Це сприяє зниженню опори слизової оболонки апендикса до кишкової мікрофлори, що призводить до запалення.

Можливими ускладненнями є перитоніт, сепсис, абсцеси.

Top