Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому виникає сонливість після тренувань

Чому виникає сонливість після тренувань

(1)Під час активного тренування наш організм витрачає енергію на виконання фізичних вправ.  Після його закінчення наш організм починає відновлювати всі витрачені ресурси на тренуванні.

Відчуття сонливості може виникати через декілька причин. Найперше, це – велике навантаження. Якщо організм не готовий до таких навантажень, то після вправ ви будете відчувати втому, сонливість. Якщо не знизити навантаження, то можна отримати набагато серйозніші проблеми : біль у серці, підвищення артеріального тиску, порушення ритму та ін. Звичайно, для того, щоб подолати сонливість та втому, потрібно знизити навантаження на організм. Якщо ж ви тільки починаєте займатися, то краще поступово збільшувати навантаження.

Відчуття сонливості та втоми може виникати також через неправильне харчування перед тренуванням. Натщесерце розпочинати будь-яке тренування взагалі не рекомендується, адже це спричиняє швидке зниження сил. Перед тренуванням можна їсти страви, які містять вуглеводи, вони швидко засвоюються та надають багато енергії. Проте все ж після прийняття їжі перед тренуванням потрібно робити перерву в тридцять чи сорок хвилин.

Якщо в їжі містилися білки, потрібно зачекати одну – півтори години. Для засвоєння та перетравлення білків організму потрібен більше часу, ніж для вуглеводів, тому якщо не зробити перерви перед тренуванням, під час вправ можна відчути сонливість. Краще також уникати важкої їжі та солодощів. Останні спочатку підвищують рівень цукру в крові, а потім різко знижують його, що й спричиняє сонливість та втому. А для перетравлення та засвоєння важкої їжі нашому організму потрібно взагалі декілька годин. Так, наприклад, для засвоєння фаст-фуду потрібно не менше трьох-чотирьох годин.Fitness-page-image

Якщо тренування в другій половині дня, то краще не відмовлятися від повноцінного обіду, адже він допоможе відновити втрачену енергію та поповнити сили організму. Обідати краще за годину чи півтори до початку тренувань.

Під час тренувань краще пити негазовану воду, що допоможе відновити втрачену рідину в організмі. у протилежному випадку відбувається зневоднення, що призводить до перевтоми та сонливості.

Після тренування потрібно їсти, адже саме після фізичних вправ наш організм швидко засвоює корисні речовини. Це повинна бути повноцінна їжа, наприклад, нежирне м’ясо, овочі чи риба. Головне ─ це повинні  бути не смажені страви, не жирні та мариновані. Краще, щоб вони були приготовані на пару.

Отже, сонливість після тренувань виникає тоді, коли ми перевантажуємо організм чи неправильно харчуємося, в результаті чого йому не вистачає енергії на виконання вправ. Щоб подолати сонливість, потрібно повноцінно харчуватися (їжа, наповнена вуглеводами, білками, уникати солодощів, фаст-фудів, смаженої та важкої їжі) та слідкувати за навантаженнями на організм.

Top