Ви тут
Головна > Світ > Чому японці старіють повільніше і живуть довше

Чому японці старіють повільніше і живуть довше

134430_Tokyo_JapaneseCuisine_226В Японії один із найвищих в світі рівень тривалості життя, недаремно ж ця острівна країна постійно дає світу привід для обговорення секрету довгожительства. У середньому японські чоловіки живуть 79 років, а жінки − 84. Сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ми розповімо, чому японці так довго живуть!

Ми те, що ми їмо

Звісно, найлегше пояснити такі успіхи генетикою, однак саме в країні Сонця Що Сходить людина може впевнитись у вірності вислову «ми те, що ми їмо». Заради правди − японці люблять попоїсти, однак велике значення надають вибору продуктів і їх способу приготування та зберігання. Тобто, переважною мірою своїм гарним самопочуттям, виглядом і стрункою статурою японці завдячують своїй гастрономічній культурі.

Відомо, що раціон японця переважно складається з рису, риби та морепродуктів і овочів. Споживання риби на душу населення в Японії удвічі перевищує показник США, а соєвих продуктів − в десять разів більше. При приготуванні страв японці не застосовують тривалої термічної обробки, що дозволяє зберігати у продукті більшість корисних речовин, до того ж японці звикли до малих порцій і повільного пережовування їжі.

Особливості японської кулінарії

dolgojuteli

Більшість продуктів японські кухарі готують на парі, нетривалий час проварюють, а якщо й обсмажують, то при середній температурі. До того ж мешканці Японії споживають дуже мало хліба, замінюючи його продуктом із рисового борошна, а серед напоїв обирають багатий на антиоксиданти зелений чай.

Загалом же їжа японців збагачена рослинними інгредієнтами, складними вуглеводами і мікроелементами при мінімумі жирів, що позитивно впливає на травну систему і обмінні процеси в організмі. Такий раціон є запорукою збереження на довгі роки бадьорості і стрункості тіла та здорового вигляду шкіри.

Спорт і популярність велосипедів

Високі показники тривалості життя в Японії також досягаються за допомогою занять спортом, і не обов´язково давніми бойовими мистецтвами. Варто зауважити, що японці − рухлива нація, а пересідання з автомобіля на велосипед у японських мегаполісах стало трендом.

До секретів повільного старіння японців відносяться і особливості антропологічних параметрів острівних мешканців, однак окрім особливостей, дарованих природою, запорукою тривалості життя вкупі є регулярна фізична активність, раціональне харчування, засноване на збереженні корисних інгредієнтів їжі і відповідальність за стан свого здоров´я.

Підготувала Олеся Товт

Top