Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чому здобувати професію ніколи не пізно

Чому здобувати професію ніколи не пізно

Навчаючись в школі, ми будуємо в своїй уяві картини свого майбутнього успішного життя: школа, університет, перша робота за здобутим фахом, кар’єрний ріст і в результаті великий успіх.

Однак на перших курсах університету багато хто з нас вже починає розуміти, що обраний фах йому зовсім не підходить або ж з’являються нові інтереси та зацікавлення, виникає бажання зайнятися зовсім іншою справою.

Насправді, така ситуація, коли людина починає розуміти, чим вона дійсно хоче займатися в своєму житті відбувається ще на лаві вишу, може бути навіть виграшною, бо чим швидше ви визначитесь зі свою професією, тим краще, адже ви не втрачатимете час на спроби реалізації себе у тій сфері, яка вам не до вподоби. Слід зазначити, що навіть сам факт наявності документу про вищу освіту, навіть, якщо ви шукаєте роботу не за фахом, може значно допомогти при працевлаштуванні – відсоток працевлаштованої молоді із дипломом університету вищий, аніж молодих людей без нього.

Однак, що робити, якщо час йде, а ви все ще не можете знайти роботу, яка б вас задовольняла і за рівнем заробітної плати, і була б вам цікавою? Багато хто починає власний бізнес. І, будьмо відвертими, – це найбільш правильне і оптимальне рішення. Працювати на себе завжди краще, аніж на когось. Тут і більше свободи в діяльності, і можливість більше заробляти, якщо, звісно, ваш бізнес успішний.international-education-689x402

Звісно, щоб заснувати успішний бізнес, теж потрібно вчитися. В умовах сучасного світу, коли все дуже швидко і постійно змінюється, важливо бути в тренді. І не важливо, чи ви відкрили ятку на ринку, чи будуєте свою ІТ-компанію – вам постійно потрібно вчитися. Іншими словами, вам потрібно здобувати професію ¬– вчитися бути підприємцем, а що ще важливіше – вчитися бути успішним.

Існує безліч прикладів, коли люди починали власний бізнес вже в досить солідному віці, коли вже успішні бізнесмени перекваліфіковувались і починали вести свої справи в новому для себе напрямку. І це й логічно, адже для початку власної справи необхідний не тільки життєвий досвід та глибокі знання в сфері своєї діяльності, але й фінансовий капітал. Однак – це в значній мірі підтверджує тезу, що здобувати професію не на парах в університеті можна, а коли це робити, залежить лише від вашого бажання.

Та не кожен, почавши власну справу, зможе стати успішним. Це така ж істина, як і те, що не кожен, хто добре знає юриспруденцію може стати науковцем, чи програмістом. Побутує думка, що в Україні складно знайти роботу, але гляньте на кількість вакансій, що відкриваються щодня – чи хтось з тих, хто ратує про відсутність роботи, може сказати, що його знання та навички підходять під якусь з вакансій? Навряд, адже проблема в тому, що спеціальності, за якими готують фахівців у вишах не співпадають з реальними потребами ринку праці.

Хоча, щоб здобути професію, яка може бути гідно оплачуваною та затребуваною, не потрібно аж так багато часу, достатньо піти на курси, або ж навіть здобути відповідну освіту онлайн. Основне – це бажання йти до своєї мети, а якщо таке бажання є, то не має значення вік чи освіта за дипломом, а за великим рахунком, немає значення навіть наявність того ж диплому.

Top