Ви тут
Головна > Світ > Чи буде кінець світу у 2012 році?

Чи буде кінець світу у 2012 році?

Останнім часом на планеті трапляється все більше катаклізмів та епідемій: землетруси, пожежі, повені, тайфуни, цунамі, мутації грипу. Все більше людей гинуть від канцерогенних продуктів, які спричиняють низку невиліковних захворювань. Тож ажіотаж довкола кінця світу у 2012 році – явище радше закономірне, аніж неочікуване. Все більше і більше людей задають собі питання: «Чи буде кінець світу у 2012 році

Існує думка, що кінець світу 2012 році – це просто вигадка преси, створення інформаційного приводу для просування численних фільмів-катастроф та «апокаліптичних» передач про паранормальні явища; своєрідна штучна картина для відволікання уваги людей від нагальних проблем економіки та політики. «Проект» кінця світу у 2012 році підігрівають тони інформації про глобальне потепління, землетруси, величезні провали в землі, цунамі, аномальні морози і спеку, повені і потопи.

Відповіді на питання: чи буде кінець світу у 2012 році можна шукати не лише у Глобальній мережі, але й в стародавніх релігійних письменах та міфах, які супроводжували різні культури світу. Приміром, пояснення сучасним подіям можна знайти у біблійному Одкровенні Іоанна Богослова, де описаний апокаліпсис, під час якого на Землю з’явиться Месія і переможе Антихриста.

Але передувати цій події будуть серйозні катаклізми: згорить третина дерев і трав, загине третина риб і тварин, а людям загрожують епідемії, небесний вогонь і навали сарани. Загалом, нам обіцяють знищення Землі. Але все це написано так алегорично і символічно, що за кінець світу можна прийняти звичайну засуху.

А ось буддисти пішли ще далі. Вони очікують завершення Маха-Кальпи – циклу розгортання і згортання Всесвіту. В цей момент поступово зруйнується світ, в якому мешкають люди. Потім відбудеться період «порожнечі», і Всесвіт почне знову розгортатися.

У германо-скандинавській міфології розповідається про Рагнарок – останню битву між богами і чудовиськами. В день битви величезний вовк Фенрір проковтне сонце, з морських глибин спливе змій Йормунганд, і вода вийде з берегів, а вогняний велетень Сурт спалить землю. Люди, що виживуть після перемоги богів, створять новий світ.

Top