Ви тут
Головна > Світ > Чи корисна зелена кава?

Чи корисна зелена кава?

zelena kawaВсе частіше ми чуємо про дивовижні властивості зеленої кави. Але чи всі вони є правдою?

Потрібно сказати, що зелена кава таки приносить нашому організму користь. Наприклад, покращує травлення. Проте з її вживанням потрібно бути обережним тим, хто має виразку шлунка чи будь-яке гостре запальне захворювання. Зелена кава також впливає на нервову систему завдяки тому, що містить кофеїн. Вона зменшує сонливість, бадьорить, покращує сприйняття інформації, а також піднімає настрій. Але не потрібно нею захоплюватися. Позитивний вплив кава має тільки тоді, коли її пити не в надмірних кількостях (одна чи дві чашки в першій половині дня). А от вживання кави перед сном може спричинити безсонну ніч. Також її не рекомендують пити людям, що мають неврози та тривожні розлади.

Ну, звичайно ж, відомо всім, що зелена кава – чудовий спосіб для схуднення. Але чи так це? Це правда, проте не потрібно чекати, що від регулярного вживання кави ви зможете позбутися швидко всіх своїх зайвих кілограмів.

Зелена кава містить хлорогенову кислоту, що  впливає на схуднення: під її дією глюкоза, що потрапляє в організм із їжею відкладається не у вигляді жиру, а у вигляді глікогену в печінці. А коли організму потрібно отримати енергію, хлорогенова кислота сприяє тому, щоб, замість найлегшого її джерела (глікогену), почався процес розщеплення жирів. Так, ця кислота позитивно впливає на обмін речовин та процес схуднення.

Запаси жиру в нашому організмі – це запаси на «чорний день». І саме хлорогенова кислота сприяє тому, що ці запаси починають вичерпуватися. Таким чином зникають зайві кілограми. Але цей вплив не такий уже значний, як гадає більшість. І це не означає, що можна з’їсти цілий торт та не набрати зайвий кілограм, адже запаси глікогену обмежені, а накопичення жирів не блокується зовсім.   zelenij-kofe

Зелена кава зменшує апетит та сприяє зменшенню вживаної їжі. Перше виникає через те, що після випитої кави в крові стабілізується рівень глюкози. Друге виникає внаслідок першого. І до того ж кава – це рідина, тому вона створює в шлунку відчуття наповненості.

Зелена кава прискорює метаболізм через те, що містить вітаміни та антиоксиданти. Але він прискорюється не набагато швидше, ніж при здоровій дієті. Тому не варто переоцінювати властивості напою.

В середньому за допомогою зеленої кави ви можете схуднути на 4-5 кг за місяць, при цьому дотримуючись дієти та декілька разів на тиждень займаючись спортом чи фітнесом. Просто напій не дуже то й допоможе. Проте всього місяць режиму і вам не захочеться щось змінювати, адже зайві кілограми зникнуть, ви станете більш здоровими та активнішими.

Top