Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи корисно плавати у басейні?

Чи корисно плавати у басейні?

bassejnЯкий вид спорту корисний для усіх видів м’язів і одночасно позбавлений загрози травматизму? Звичайно, плавання. Перебування у русі у воді сприяє не тільки пропорційному навантаженню на м’язи рук, ніг, спини, формуванню правильної постави, а ще й слугує людині розрадою для душі, бо приносить неабияке задоволення. Сьогодні ви знайдете відповідь на питання «Чи корисно плавати у басейні

Не слід забувати про таку річ як позбавлення зайвої ваги: за годину руху від краю до краю басейну можна позбутись від 450 до 800 кілокалорій. Працездатність у воді підвищується, а витривалість збільшується − ось у чому секрет ефективності як плавання, так і усіляких видів спортивних тренувань у воді.

Не встановлюючи рекордів, а просто плаваючи у своє задоволення, можна зміцнити м’язи рук, живота, плечового пояса, сідниць та стегон, а також зробити гнучкими суглоби. Плавання не нашкодить людям із зайвою вагою, яким не рекомендовані силові навантаження. Рух у воді допоможе позбутись зайвих кілограмів і сантиметрів без шкоди для самопочуття.plavannija

Ще кому плавання у басейні буде корисним? Відвідувати басейн медики радять навіть вагітним жінкам, вказуючи на доцільність розвитку м’язів ніг, розтягуванню міжхребцевих дисків і позитивний вплив водного середовища на плід. Людям, які страждають на підвищення або пониження артеріального тиску, також рекомендують кілька разів на тиждень відвідувати басейн, бо плавання нормалізує серцевий ритм, робить судини еластичними, а увесь організм, через особливість дихання при плаванні, насичує киснем.

Чи корисно плавати у басейні дітям? Щодо дітей, то, як відомо, малюків можна навчити плавати раніше, ніж вони починають ходити, а заняття у басейні для дошкільнят − це спосіб підвищити імунітет, покращити загальний емоційний стан.

Головною умовою для успішних занять плаванням у басейні залишаються комфортна температура води, зручне устаткування і, звісно, дотримання санітарно-гігієнічних норм. Зручно, якщо довжина плавальних доріжок складає від 25-50 метрів  (вона може бути меншою у дитячих установах). Зазвичай, воду у басейнах дезінфікують хлором, щодо температурних режимів, то у закритих басейнах температура води коливається у межах 22 – 26°С і може бути вищою у басейнах медичного призначення.

Температура повітря має перевищувати температуру води на 2-3°С. Також у басейнах для плавання зважають і на показники вологості повітря, бо усі ці чинники впливають на самопочуття і комфорт як професіональних спортсменів, так і плавців-любителів.

Підготувала Олеся Товт

Top