Ви тут
Головна > Світ > Чи корисно спати вдень?

Чи корисно спати вдень?

sonБеззаперечно так! Про це свідчать не тільки результати наукових досліджень, а й історичні факти. Бо, більшість людей, які творили нашу історію, любили вдень трішки відпочити. Це такі як Уїнстон Черчілль, Маргарет Тетчер, Білл Клінтон, Леонардо да Вінчі, Наполеон Бонапарт, Томас Едісон, Елеонора Рузвельт, Джон Кеннеді. Саме ці постаті дозволяли собі “покимарити” протягом 1-3 годин вдень, після стресових зустрічей та напружених робочих днів. Це допомагало їм заспокоїтись, розслабитись та продовжувати працювати.

Чому ж денний сон такий корисний?

По-перше, оновлення сил та відновлення бадьорості. Адже суспільство 21 століття постійно знаходиться в русі, постійно поспішає, щоб зробити більше й більше, щоб досягнути своїх цілей. Але дуже часто, енергії не вистачає на весь день. І тоді, ближче до вечора, ви вже безсилий та пасивний. Тому денний сон перетворюється на фізіологічну потребу. Так, дозвольте собі полежати протягом 30 хвилин на дивані, розслабитись на м’якому кріслі чи на сидінні вашого автомобіля. Після цього, зробіть зарядку, випийте склянку води і вперед!

По-друге, сон вдень не тільки додає вам сил, а й заспокоює нервову і регулює серцево-судинну системи. До речі, світові лікарі рекомендують спати вдень тим, хто має ризик інфаркту міокарда! Той, хто спить вдень, “віддаляється” від нього на 40%!

По-третє, денний сон сприяє посиленою чуттєвості сприйняття. Це дуже важливо для водіїв, які постійно слідкують за дорогою, у яких очі постійно напружені. Також денний сон корисний для творчих людей, які перебувають впродовж дня у емоційному піднесенні. Тож, їм потрібно розрядитися і підвищити продуктивність.dennyi-son

Не менш важливим є те, що після відпочинку вдень ваш мозок відновиться, і тоді легше думається, нові ідеї спадають вам на думку і ви з легкістю вирішуєте ті проблеми, які до цього були не під силу вам.

Тож, вирішено, спати вдень потрібно. Але ж мало хто може це дозволити:  не кожен має свій власний кабінет із зручною софою чи диваном. Але ж відпочити можна і в машині, і на своєму власному кріслі… Якщо захочете, то обов’язково знайдете місце.

Золоте правило денного сну − постійність. Введіть у звичку спати вдень, і тоді ваш організм повністю реагуватиме на відпочинок вдень і швидше відновлюватиметься. Також завжди вкривайтеся пледом чи ковдрою, бо під час сну температура тіла понижується. Надягайте маску для сну, бо світло не дає повністю розслабитись.

Крім користі, денний сон несе для певних людей і небезпеку. Так, хто погано спить вночі, тому краще не спати вдень. Бо ситуація може погіршитись ще більше. Тому, хто в депресії чи має інше психічне захворювання, краще теж відмовитись від перерви на сон.

Тож, приємного вам денного сну, і пам’ятайте, що бажано спати вдень лише близько години, не більше!

Top