Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи лікує арт-терапія?

Чи лікує арт-терапія?

farbyТворіння авторів мистецтва ваблять погляд, тішать душу і допомагають осмислити красу. Творячи красу своїми руками, займаючись малюванням, квілінгом, ліпкою з глини та пластиліну абощо − людина може не тільки долучитися до когорти творців, створити унікальний шедевр або просто цікавий сувенір, а ще й зробити вклад у міць своєї нервової системи.

Останнім часом мистецтво не тільки показують на численних виставках та перфомансах, ним лікують, підживлюють, а напрям впливу мистецтва на людину з лікувальною метою називають арт-терапією.

У наш лексикон це слово увійшло не так давно, у 1938 році, вперше його вжив художник Адріан Хілл, коли розказував про свою роботу із хворими на туберкульоз, а результативність арт-терапії доведена численними дослідженнями.

На сьогоднішній день існує спеціальна галузь нетрадиційної медицини, яка так і називається «арт-терапія», а із недужими займаються фахівці арт-терапевти. Основна ідея творіння із лікувальною метою − відволіктися від важких переживань, гнітючих емоцій, позбутись хиткого емоційного стану і впоратися з хворобою.

Певна річ, що займатись арт-терапією слід під наглядом спеціаліста, але якщо мова не йде про серйозне захворювання, можна спробувати арт-терапію й самотужки. Принаймні, заняття улюбленою або новою справою відволіче від того, що турбує, і ні в якому разі не нашкодить, бо людина таким чином самовисловлюється через різні види мистецтва і збагачує свої вміння.art-terapija

Коли говорять про арт-терапію, здебільшого мають на увазі вузьке значення цього слова − малювання на папері, полотні, будь-якій іншій поверхні. Ліпка з пластиліну та глини активно використовується в арт-терапії, бо цей матеріал добре коригує негативні емоції, вчить володіти собою.

Також до арт-терапії відносять бібліотерапію, у тому числі і казкотерапію, які допомагають опанувати стрес на початкових стадіях і не дати йому трансформуватися у депресію. Теж заспокоїть і розважить музична терапія, а лялькотерапія допоможе підліткам та їх батькам відкоригувати їх поведінку.

Якщо є потреба виплеснути негативну енергію, дати волю почуттям, то підійде такий підвид арт-терапії як танцювальна терапія. Загалом, займаючись арт-терапією, під час створення картини, фігурки, казки, людина пізнає своє «Я», починає розуміти причини виникнення того чи іншого психічного стану, думок, домовляється із собою і вчиться досягненню гармонії.

Підготувала Олеся Товт

Top