Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи лікується астигматизм?

Чи лікується астигматизм?

astigmatism1Здоров’я “дзеркал душі” (а саме так, як відомо, кажуть про очі) вельми важлива складова здоров’я, гарного самопочуття і комфорту людини в цілому, але від низки офтальмологічних недугів ніхто не застрахований, бодай й були б дотримані усі рекомендації окулістів.

Астигматизм, одна із найрозповсюдженіших вад зору, окрім набутого, буває і вродженим, то ж дефект, пов’язаний із порушенням форми кришталика чи роговиці, може дати про себе знати як у ранньому, так і у дорослому віці. Астигматизм в анамнезі часто супроводжує короткозорість, тобто, до властивості нечітко бачити предмети додається й нездатність добре бачити їх здалека. Чи є вірогідність позбутися цього недоліку якості зору?

Фахівці, окрім природного і набутого, розрізняючи роговичний і кришталиковий астигматизм, вказують не способи лікування недугу, а радше, корекцію зору, пропонуючи три способи: окуляри, контактні лінзи та корекція лазером. Носіння лінз та окулярів зі спеціальними конусами-скельцями можуть спричинити певні незручності, особливо, якщо підійти невідповідально до їх підбору, та у цих способів є певні переваги.astigmatism

По-перше, окуляри сьогодні стали доволі модним аксесуаром, а контактні торичні лінзи для «астигматиків» стали робити із м’яких матеріалів, бо раніше носіння жорстких лінз доставляло купу незручностей. Успіх корекції зору залежить від ступеню астигматизму і ревності старань пацієнта, та тільки більш радикальний, хірургічний спосіб, здатен кінцево позбавити людину від астигматизму.

Який з цих способів дієвіший та зручніший вирішується суто індивідуально. До прикладу, є можливість вирівняти форму роговиці, імплантувавши в неї спеціальні напівкільця тощо. Забути про астигматизм здатен допомогти лазер, корекцію за допомогою ексимер-променя вважають найбільш зручною і найменш травматичною для хворого.

Процедура проводиться в режимі «одного дня», без госпіталізації, але рішення про доцільність лазерної корекції для кожного конкретного випадку приймає спеціаліст, щоб виключити протипоказання і ускладнення.

Не важливо, на якій стадії перебуває астигматизм, його необхідно лікувати, безконтрольність здатна призвести до погіршення зору, а ще офтальмологічний недуг може додати чимало незручностей, як-то головний біль, чутливість слизової оболонки ока, тобто погіршити самопочуття і суттєво попсувати життя.

Також вам буде цікавим матеріал “Як швидко відновити зір

Підготувала Олеся Товт

Top