Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи лікується алергія на котів

Чи лікується алергія на котів

aggressive-cat_0Алергія на котів – явище, на жаль, доволі поширене. А його підступність полягає в тому, що алергічні прояви можуть стати несподіванкою для вас. Наприклад, ви завжди любили котів, і частенько брали на руки пухнастих улюбленців без усіляких неприємностей, і тому, нарешті, вирішили поселити тваринку в себе вдома. І ось тут і виявилося, що у вас – алергія. Що робити в такому випадку? Чи можливо ужитися з улюбленцем, якщо ви страждаєте від алергії? ЕК спробує віднайти рішення!

Алергія на котів: міфи та факти

Прийнято вважати, що єдиним рішенням для алергіків на котів, що не хочуть відмовлятись від мрії мати власного улюбленця, є кішки «лисих» порід. Але не все так просто. І справді, в деяких випадках людина може страждати від алергії саме на шерсть тварини, однак, за останніми дослідженнями було виявлено, що і в слині, і в сечі, і, навіть, у дрібних часточках шкіри тварини є особливий різновид протеїну, який і викликає алергічні реакції. Тож у таких випадках, лисі коти або коти з дуже короткою шерстю не зарядять.

Алергія на котів зазвичай має наступні прояви:
• чхання та закладеність носа;
• кашель чи важкість дихання;
• почервоніння очей;
• почервоніння та свербіж шкіри (особливо після безпосереднього контакту з котами);
• шкірний висип («крапивниця»).

Ці симптоми можуть проявлятися відразу після контакту з твариною, або і через кілька годин. В деяких випадках, людині навіть не обов’язково торкатися кота чи бути поблизу нього, достатньо просто зайти в квартиру чи дім, в якому мешкає кіт. У особливій групі ризику знаходяться хворі на астму, їх хвороба може різко загостритись через присутність пухнастого вже через кілька секунд.cat

Чи лікується алергія на котів?

Легкі прояви алергії проходять самостійно, після припинення контакту з алергеном. Тож, якщо кіт – не ваш, вам і не варто хвилюватися. Допомагають і стандартні антигістамінні препарати, які блокують дію алергенів і зменшують набряк дихальних шляхів. У разі, якщо ви поселили в себе кота, не знаючи про свою алергію, і тепер не хочете розставатися з улюбленцем, знайти прийнятний компроміс вам допоможе алерголог. Тільки лікар може виявити, чи високими є ваші шанси на таке сусідство. Однак будьте готові, що на вас чекатимуть подібні правила:

1. Тваринка може мешкати у вашій квартирі чи будинку, але не у спальні. Для кота це буде заборонена зона.

2. Мити чи розчісувати і доглядати вусаня доведеться не вам, а комусь з ваших близьких чи співмешканців. Ви не зможете довго гладити чи тримати на руках кота.

3. Доведеться позбавитися килимів з довгим ворсом, частіше прати штори, робити вологе прибирання щодня чи через день.

4. Візити до алерголога можуть стати для вас регулярними. Як і прийом антигістамінів.

Втім, алергія на котів – це зовсім не вирок. Відомими є випадки, коли алергія може так само раптово закінчитись, як і почалась. Нічого містичного в цьому немає: по-перше, вже виявлено зв’язок стресу з багатьма поширеними хворобами. При зміцненні нервової системи зміцнюється і стійкість організму до багатьох шкідливих факторів. А по-друге, організм людини здатен до адаптації, отжепри постійній присутності алергенів, тіло згодом може «звикнути» і перестати реагувати хворобливими проявами. Тож не втрачайте надію, але і не забувайте про професійну лікарську консультацію.

Підготувала Катерина Совенко

 

Top