Ви тут
Головна > Світ > Чи може “сова” стати “жайворонком”? Дізнайтесь правду:)

Чи може “сова” стати “жайворонком”? Дізнайтесь правду:)

sovaЛюдині, звичній до пробудження на світанку або й раніше, не складе труднощів  вже о 7-мій ранку розпочати активний робочий процес. А як бути тим, в кого мозок найактивніше працює у вечірні години, натомість вранці й голова і тіло відмовляються працювати і продукувати?

Підраховано, що 45% населення є типовими “совами”. Звісно, можна підшукати нову, підходящу до біоритмів роботу, однак безробіття диктує свої умови. Тому й доводиться підлаштовуватися під умови життя, доводячи себе до повного виснаження безсонням і перевтомою, а у підсумку, й до депресії.

Втім, можна спробувати перепрофілюватись із “сови” в “жайворонка”. Але чи справді “сова” може стати “жайворонком”? Це не так вже й просто, однак якщо задатися ціллю, то цілком можливо, головне, щоб самовиховання відбувалося поступово і без різких коливань.

Коли найкраще починати зміну режиму?

Якщо є можливість зайнятись перепрофілюванням себе із режиму “сови” у режим “ранньої пташки” допоки триває відпустка чи під час підготовки до роботи на новому місці, то краще нею скористатись і покроково, з щоденними зміщеннями стрілки будильника від 9-тої до 6-тої/7-мої години ранку відкоригувати час пробудження і час відходу до сну (не пізніше 23.00).

Що робити, якщо не можете заснути рано?Kak-stat-zhavoronkom

Міцному і здоровому сну посприяють вечірні прогулянки  на свіжому повітрі, уникнення фізичної активності і розважальних заходів, трав´яна ванна і склянка теплого молока з медом перед сном. Зробити момент засинання приємнішим можуть комфортна піжама і мила серцю постільна білизна.

Що допоможе “совам” прокидатися зранку?

Полегшити ранкове пробудження “совам” можуть запальна мелодія будильника, 10-15 хвилин ранкових вправ і прохолодний душ опісля гімнастики. Контраст температурного режиму води має бути у межах 6-8 °С, щоб уникнути стресу для організму. Найоптимальніше, якщо струмінь душу буде бити із температурними коливаннями від 24°С до 32 °С.

Загалом же задля скорішого перепрофілювання з “сов” у “жайворонки”, ранкові процедури мають бути стислими у часі і активними. Поживний та білковий сніданок разом із корисним енергетичним напоєм (фреш, чай, натуральна кава, склянка теплої води з 1 ч.л. меду та лимонного соку) має слідувати одразу після душу, а останні приготування перед виходом на роботу краще не відтягувати у часі.

Як “сові” не заснути посеред робочого дня?

Щоб бажання поспати, подолане вранці, раптом не нагадало про себе в обідній час, “совам”, що вирішили стати “жайворонками”, протягом дня рекомендовано підтримувати активність на високому рівні. Приміром, не обтяжувати шлунок солодощами та жирною їжею, натомість дозволити собі поласувати горіхами та сухофруктами.

Аби не втрачати балів у продуктивності праці,  крім обідньої перерви до свого розпорядку можна додати кілька тайм-аутів, а годину обіднього перепочинку, по можливості, провести на відкритому повітрі чи виконати в офісі кілька фізичних вправ. Слід зауважити, що людина, яка звикла дрімати до обіду, однак змушена прокидатись зрання, може відчувати купу незручностей, часто зовсім не виправданих і які легко усуваються.

До прикладу, незручні меблі у офісі, які слід змінити на більш підходяще устаткування або нераціональний маршрут до місця роботи, який варто обміркувати і прокласти по-новому. Усвідомити важливість ранкового пробудження потенційній “сові” допоможе складання списку переваг “жайворонка”, а полегшить перехідний період яка-небудь приємна компенсація за відсутність ранкових запізнень.

Top