Ви тут
Головна > Світ > Чи можлива колонізація Марса

Чи можлива колонізація Марса

thstck_mars_planeta_600Від пошуків слідів життя на Червоній планеті у XX столітті і спогляданням за пересуванням марсоходу Curiosity у XXI столітті мешканці Землі перейшли до спроб колонізації Марсу. Зараз світ активно обговорює можливу успішність одразу кількох місій. Заснована першим космічним туристом, мільярдером Денісом Тіто Inspiration Mars Foundation оголосила про намір у найближчі роки відправити на Марс пілотований корабель.

За задумом, у космічне плавання на ньому відправиться двоє туристів, а точніше, пара із чоловіка і жінки. Таким чином ентузіаст, який у 2001 році першим випробував себе як космічний турист, хоче впровадити досвід, що дозволить вивчити перспективу колонізації Марса. Ціна питання − мільярд доларів, але грошей виявилось недостатньо для старту проекту 5 січня 2018 року − день, коли  Земля і Марс будуть на одній лінії і на мінімальній відстані одне від одного. Політ, довжиною у півтора роки, перекладено на 2021 рік.

Одначе, якщо місія  Inspiration Mars Foundation передбачає повернення людини на Землю, то голландський проект Mars One засновано саме на неповерненні людини на блакитну планету.  За задумом голландського підприємця і вченого Баса Лансдорпа, до 2023 року Марс заселятимуть люди, четверо з яких гарантовано знайдуть там нову домівку. Перед тим як нога людини ступить на Червону планету, на неї  доведеться передислокувати 2,5 тони запчастин, обладнання, марсохід та всюдихід, щоб обрати оптимальне місце для поселення. Чи є можливості для існування людини на Марсі та й загалом, чи високою є вірогідність того, що на Червоній Планеті можливе життя?

Обнадійливими є докази, що приблизно 3,7 млрд років тому в кратері Гейла на Марсі знаходилося прісноводне холодне озеро, яке було заповнене водою з нейтральним або слабколужним pH, а це уможливлює існування мікроорганізмів. Натхненні цим відкриттям, а також рештою інших вимірів, засновники проекту Mars One оголосили про набір волонтерів-астронавтів. Відгуків не бракувало − за менш ніж півроку освоювати життя на Марсі зголосилось понад 200 тисяч бажаючих зі 140 країн світу, серед них і з України.

marsДесять українців, а серед них як мінімум, одна жінка, потрапили у другий тур відбору кандидатів на участь у безповоротній місії. Mars One здійснюватиметься поетапно. Перші «неповерненці» відбудуть на Червону планету в 2022 році, за ними у 2025 році на Марс відправляться решта відібраних бажаючих, а до 2033 року населення колонії збільшиться до 20 осіб.  За місією Mars One можна буде спостерігати онлайн, а колонізаторам обіцяють аудіо-та відео- зв’язок із Землею.

Певно, що повністю убезпечити землян від несподіванок марсіанського середовища навряд чи вдасться. Однак якщо людині було під силу висадитись свого часу на Місяць, то й Червона Планета, зрештою, підкориться землянам. Фахівці кажуть, що на Марсі є необхідні ресурси, що здатні підштовхнути розвиток життя на ньому, а завдяки колонізації людина зрештою порозуміє, чи здатна покинути планету Земля і перетворитись на істоту, що вільно подорожує вже не світом, а цілим Всесвітом.

Підготувала Олеся Товт

Top