Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи можна знайти хорошу роботу без досвіду?

Чи можна знайти хорошу роботу без досвіду?

Businessman with briefcase jumping in mid-airПошуком роботи, не маючи за плечима досвіду, зазвичай переймаються випускники вузів чи коледжів. Маючи певні теоретичні знання, молодь намагається закріпити їх практично, однак часто наштовхується на небажання роботодавців брати на роботу людину щойно з інститутської лави, бодай і з дипломом.

Тому й доводиться йти на компроміс і погоджуватись працювати «за копійки», виконувати рутинні і нецікаві обов’язки в очікуванні на появу гідного місця роботи. Працедавці нерідко користуються невибагливістю молодої людини щодо оплати та умов роботи, а вчорашній випускник, навзаєм, розуміє, що практичні навики можуть компенсувати невисоку зарплатню та можливий дискомфорт.

Допомогти у пошуку роботи за спеціальністю здатні спеціалісти із Центру зайнятості. Також не зайвим буде звернутись по допомогу до рекрутингової агенції або підшукати перше місце роботи самостійно. У будь-якому разі, для цього знадобиться вдало складене резюме. У ньому не буде переліку минулих місць роботи, однак увагу роботодавця можна закцентувати на власних організаторських здібностях, досвіді громадської роботи і особистих якостях.

Це резюме слід поширити на усіх можливих ресурсах, також можна оголосити про себе через соцмережі і пресу і повідомити усіх знайомих і знайомих знайомих про пошук бажаного місця роботи. Солідні роботодавці й самі часто перебувають у пошуку хороших кадрів, які замість відсутності досвіду можуть запропонувати відмінні особисті якості, як-то енергійність і цілеспрямованість та згоду працювати понаднормово.images

Співробітника, який поки не набув досвіду роботи, а отже, уникає у роботі формальностей та заїжджених штампів, начальство гідно оцінить за нестандартні методи, креативність та ентузіазм. Ці особисті якості особливо цінуються у рекламному бізнесі, медіасфері, журналістиці, тобто у тих галузях, де не обійтись без творчого підходу.

При першій розмові потенційного роботодавця і ймовірного співробітника компанії, резюме якого не обтяжене відомостями про попереднє місце роботи, можуть прозвучати питання, що стосуються націленості на результат. Зазвичай керівництво цінує підлеглих, які попри складнощі здатні довести розпочату справу до успішного завершення і при цьому укластись у часові рамки.

Також погоджуючись прийняти у штат людину без досвіду, менеджер із персоналу сподівається на наявність в неї стійкості і здатності відстоювати свою думку. При першій розмові із HR-партнером слід дати йому порозуміти, що якщо компанія винайме людину без досвіду, то тільки виграє від цього, бо недосвідчений працівник виявлятиме особливу старанність, оскільки прагне отримати хороші рекомендації.

Збираючись на співбесіду, важливо дізнатись більше про компанію/організацію з якої, не виключено, розпочнеться сходження по кар’єрній драбині і пам’ятати про дрес-код. Не варто впадати у відчай, якщо, раптом, відмовлять у працевлаштуванні в одному місці. Адже вислів «дорогу здолає той, хто йде» також стосується і пошуку першої роботи в житті.

Підготувала Олеся Товт

Top