Ви тут
Головна > Світ > Чи шкідлива розчинна кава?

Чи шкідлива розчинна кава?

kavaХоча цукор – і біла смерть, та це не впливає на його популярність. Чимало повсякденної їжі не просто не приносить користі, але й є шкідливою. То може і розчинна кава належить до їх списку? Сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ми з’ясуємо, чи шкідлива розчинна кава.

Якісна розчинна кава – продукт переробки кавових зерен і зазвичай має ту ж властивість, що і заварена, хоча і дещо послаблену. І, незважаючи на багато корисного, що має кава, недоліків у неї вистачає.

Кофеїн, теобромін і теофілін при регулярному вживанні можуть викликати залежність. Хоча каву наркотиком назвати не можна, кавоману, при різкій відмові від улюбленого продукту, буде загрожувати сонливість, зниження реакції, може навіть виникнути головний біль.

Кава не рекомендується людям з підвищеним тиском, безсонням, у стані збудженості, хворим на ішемічну хворобу серця, гіпертонії, глаукомі, підвищеній чутливості.

Вживання більше двох чашок цього напою у день негативно впливає на увагу, продуктивність праці, пам’ять та настрій, стан ЦНС. Також кава перешкоджає засвоєнню заліза.

Окрім того, кава може збільшити ризик переломів через зниження вмісту кальцію у кістках.

Підвищити працездатність кава може переважно у пасивних людей, а на працівників-бджілок цей напій спричинить зворотний ефект.rozchynna-kava

Кава являється непоганим сечогінним засобом, а також підвищує кислотність шлунку, що шкідливо при печії, гастриті.

Цей напій вимиває з організму такі вітаміни як А, В, РР, калій, кальцій, цинк, магній та залізо, тож, якщо ви справжній кавоман, майте на увазі при формуванні свого раціону.

Кава без кофеїну також має недоліки: виводить калій, ще більше підвищує кислотність за рахунок своєї кислоти та збільшує ризик виникнення хвороб серця.

На думку деяких науковців, кава − другий напій в світі за шкідливістю для здоров`я, після алкоголю, те ж місце вона посідає за популярністю у світі.

Надмірне вживання кави у жінок підвищує ризик виникнення остеопорозу.

Розчинна кава часто містить багато барвників та консервантів, що,звичайно, негативно впливає на здоров`я.

Пам`ятаймо: кава може бути корисною, але тільки при помірному вживанні.

Top