Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи шкідлива сіль?

Чи шкідлива сіль?

sil«А в чому сіль?». «Сіль (як і хліб) усьому голова»… Ці та інші висловлювання з народної творчості і окремих авторів, метафорично або напряму підкреслюють важливість і користь такого елементу як сіль в житті людини. Сьогодні ми спробуємо зрозуміти, чи шкідлива сіль.

Ще один вислів, яким часто користуються, говорячи про сіль, а саме «біла смерть» неабияк примушує задуматись про її шкідливість. Недаремно головним чинником дієт (лікувальних і задля зменшення ваги) є зменшення кількості NaCl у стравах або ж тотальна відмова від солі.

Звісно, натрій необхідний людині для транспортування кисню в крові, він допомагає перетравлювати їжу, але і шкоди від нього чимало, особливо коли людина має звичку досолювати страви, тобто вживає сіль понаднормово, забуваючи про те, що щоденна доза натрію не має перевищувати 2000 мг.

Цей об’єм включає і ту кількість натрію, що вже міститься у харчових продуктах. Обмежити споживання солі перш за все слід людям, які страждають на захворювання нирок, адже сіль має здатність затримувати рідину в організмі, унаслідок чого робота серця ускладнюється.sil-v-rykah

Саме тому у літній період медики радять поменше тягнутися за солонкою усім категоріям людей, незалежно від анамнезу, аби зменшити набряки у кінцівках і полегшити функціонування усього організму.

Обмежити додавання NaCl в їжу, а, за потреби, взагалі забути про сіль радять гіпертонікам, адже надлишок солі призводить до підвищення артеріального тиску. А загалом усі, хто не може побороти надмірну любов до солоного, ризикують нажити інсульт або інфаркт.

Літнім людям вживання солі також варто обмежити. Окрім згубного впливу перенасичення хлоридом натрію на серцево-судинну систему, надлишок солі може стати причиною розвитку хвороби Альцгеймера. Втім, негативну дію улюбленого багатьма продукту можна зменшити. Це не тільки постійний контроль кількості солі у стравах, а ще й перехід із кам’яної солі на морську, збагачену калієм, кальцієм, магнієм та залізом.

Цей різновид солі краще засвоюється організмом і не відкладається в тканинах, то ж за умови помірного споживання не нашкодить людині. А от де сіль бажана і корисна, особливо морська, так це у косметичних процедурах.

Підготувала Олеся Товт

Top