Ви тут
Головна > Світ > Чи шкідливе пиво

Чи шкідливе пиво

skoda-pyvaПінний хмільний напій, а так ще називають пиво, визнано найдемократичнішим напоєм у світі, а його споживання виокремилось у цілу культуру із своїми канонами і численними пивними акціями та різного роду заходами. Чого тільки вартий один «Окторбер фест», що його щоріч правлять у Мюнхені, на який з’їжджаються до сотні тисяч туристів. Але чи є безпечним вживання пива? Якщо ні, то у чому його шкода?

Попри популярність пива слід зважати, що навіть напій із невеликою кількістю градусів містить алкоголь, що шкодить організму, може викликати звикання. Медики ж дедалі частіше наголошують на існуванні «пивного алкоголізму», який помітити важче ніж стандартну ваду впливу алкоголю, але позбавитись від нього надскладно. Тут негативу додає психологічний фактор, бо горілку й вино людство схильне сприймати як алкоголь, а пиво радше вважають охолоджуючим напоєм, не усвідомлюючи, що хмільне шкодить не менше, ніж підвищений градус.

Саме тому у багатьох державах законотворці б’ються над тим, аби перевести пиво із рангу слабоалкогольних напоїв у міцнішу категорію і продавати його на рівні із іншими підакцизними товарами. А німецькі лікарі навіть ввели спеціальний термін «пивне серце», вказуючи, що передусім хмільне, а саме етанол у ньому, згубно впливає на «мотор» людського організму.pyvo

Окрім етанолу, напій містить токсини, зокрема, солі важких металів. Так, їх кількість начебто знаходиться у пляшці у межах норми, але якщо не відмовлятись від кухля хмільного, ці токсини, регулярно потрапляючи до організму, накопичуються. Не секрет, що особливу слабкість до сортів пива мають чоловіки. Маючи хибу завершувати робочий щодень плашкою-другою світлого чи темного хмільного напою, чоловік зменшує в своєму організмі рівень тестостерону (чоловічий гормон) і набирає запаси фітоестрогенів (аналоги жіночих гормонів, містяться у сировині для пива), у результаті нарощує жирові відкладення в області живота, боків.

Втім, це зовсім не означає, що через вміст фітоестрогенів, жінкам регулярне пивосмакування менше шкодить, адже гормональні зміни у них теж даються взнаки. Зловживання пивними напоями призводить до перенасичення системи травлення вуглекислим газом, що у свою чергу, шкодить кровоносним судинам.

Шкодить надмірне захоплення «слабоалкоголкою» і нервовій системі. Здавалося б, невелика доза алкоголю має розслабити, але на заувагу: по-перше, зараз є сорти, що містять до 14% етанолу, тобто одна пляшка такого пива дорівнює 50 гр. горілки. По-друге, звикаючи до пінного заспокійливого, людина вже не уявляє відпочинок без пляшки із напоєм із хмелем та солодом, а далі нарощує дозу.

Звичайно, що пляшка пива, розпита раз на 2-3 тижня у компанії друзів чи навіть на самоті, надміру шкоди не принесе, але щодо користі цього напою, а вірніше його складових, то найяскравіше вона проявляється у косметології − маски для волосся й шкіри з пивними дріжджами тощо.

Підготувала Олеся Товт

Top