Ви тут
Головна > Техно > Чи шкідливі електроприлади?

Чи шкідливі електроприлади?

mikrohvylivkaЖиттю й здоров’ю людини можуть загрожувати не тільки різного роду НП і фактори впливу незадовільного екологічного стану довкілля. Ризик може чатувати на людину навіть у власній домівці. Надмірна кількість побутової техніки у невеличкій за розміром квартирі сама по собі несе небезпеку. Сьогодні ми поговоримо про те, чому побутові електроприлади можуть завдати вам неабиякої шкоди.

Які прилади небезпечні для здоров’я?

У першу чергу згубно впливають на здоров´я екрани телевізорів і комп’ютерів, а також мікрохвилівка, при чому навіть у вимкненому (!) стані. Однак стільниковий телефон, кавоварки і тостер, фен також поширюють у просторі електромагнітні хвилі, особливо за умови їх частого використання у замалому приміщенні.

Електромагнітне випромінювання, яке надходить від цих приладів, а загалом від усіх, що вмикаються у мережу чи працюють, закумулювавши енергію, не відчувається на дотик, однак так чи інакше воно діє на організм людини. Якщо ж у невеликому приміщенні розташовано одразу кілька електроприладів, а їх електрополя перетинаються, у результаті нашарування випромінювання його дія тільки підсилюється.

Загроза від … монітора?

Одним із найшкідливіших електричних приладів, вживаних у побуті, що несе шкоду здоров’ю людини, є комп´ютер, а саме монітор, який випромінює електромагнітні хвилі. Підозрюється, що його дія є згубною не тільки для зору, а для загального самопочуття, адже процесор і інші елементи комп’ютера створюють довкола себе електромагнітні поля.

Відстань, на яку поширюється ЕМВ є різною залежно від виду і потужності побутових приладів, але приміром, зона ризику поблизу холодильника може сягати півтора метри, а мікрохвилівки у ввімкненому стані, й того більше. Заради правди слід вказати, що механізм впливу електромагнітного випромінювання на здоров´я і самопочуття людини досконало не вивчений, адже вплив ЕМВ може проявлятись, накопичуючись в організмі.

Однак представники наукового світу дедалі частіше схиляються до думки, що в людини, що перебуває під впливом електромагнітного випромінювання, знижується імунітет і відбуваються зміни в ендокринній системі.

Дослідники підозрюють, що «електросмог», а так вони назвали скупчення електромагнітного випромінювання, сприяють виникненню дитячих лейкозів та пухлин мозку, адже електроприлади працюють на патогенній частоті 50 Гц, що руйнує біополе і згубно діють на роботу мозку.

Небезпека мобільних телефонів

Особливо представники науки нарікають на мобільні телефони, бодай і низькочастотні, адже у момент розмови прилад знаходиться у безпосередній близькості від головного мозку, тобто, не виключено, що електромагнітні поля від мобільника у разі їх тривалої дії впливають на продукування мелатоніну, гормону, що відповідає за регулювання різних біоритмів. Порозуміло, що повністю відмовитись від електропобутових приладів сучасній людині, а особливо тій, що живе у місті, важко, та задля власної безпеки не варто встановлювати комп’ютер, а ще підзаряджати батарейки та акумулятори у спальні.

На ніч усі електроприлади краще вимикати із електромережі. У деяких побутових приладів, приміром мікрохвилівки, з часом може змінюватись потужність, тому час від часу рівень випромінювання має контролювати майстер-фахівець.

Підготувала Олеся Товт

Top