Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи шкідливі контактні лінзи?

Чи шкідливі контактні лінзи?

kontaktni-linziКонтактні лінзи, що виготовляються із прозорих матеріалів і використовуються для корекції зору, а часом, і зміни іміджу, виступають альтернативою окулярам. Близько 125 мільйонів людей у світі оцінили переваги носіння цього винаходу офтальмології. Сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ми з’ясуємо, чи шкідливо носити контактні лінзи.

Попри певні незручності, як то вчасна заміна та необхідність постійно мати під рукою контейнери і спеціальну очищуючу рідину, за умови правильного підбору та використання якісного продукту офтальмологів, носіння контактних лінз не викликає особливих ускладнень, натомість має цілий ряд суттєвих переваг.

Через щільний контакт із очним яблуком та слизовою оболонкою, далеко не всім людям підходить носіння контактних лінз, адже лінза є стороннім тілом в оці

На відміну від коректуючих зір окулярів, контактні лінзи не спотворюють розмірів предметів і не «зрізають» кут зору. Їх набагато зручніше носити в зимовий період, адже скельця окулярів запотівають, щойно людина у них заходить в тепле приміщення, а з лінзами такого не трапляється.

Якщо ж мова йде про ваду зору тільки на одному оці чи суттєву різницю у гостроті зору між очима, поглиблену короткозорість, то про окуляри і не ведеться. Поміж тим, саме через щільний контакт із очним яблуком та слизовою оболонкою, далеко не всім людям підходить носіння контактних лінз, адже як не крути, виріб із полімерів, гідрогелів чи силікон-гідрогелів, в залежності від типу лінз, є стороннім тілом в оці.linzi

Яку шкоду можуть спричинити контактні лінзи? Носіння контактних лінз з будь-якого матеріалу дещо обмежує потрапляння кисню до роговиці ока, то ж на це також треба зважати. Ускладнює або взагалі унеможливлює носіння контактних лінз відчуття посиленого дискомфорту та сльозливості очей, що довго не припиняється, саме тому астматикам та алергікам, які відмовились від окулярів, у період цвітіння слід пильнувати свій стан.

Чимало незручностей для носіння контактних лінз таїть в собі і банальна застуда. Чи доцільно відмовлятись від коректуючих зір окулярів на користь контактних лінз, вирішує виключно лікар-офтальмолог. Тільки фахівець, орієнтуючись на вади зору, супутні записи в анамнезі, приймає рішення щодо доцільності їх носіння і визначає, які саме контактні лінзи − жорсткі або м´які, сферичні, торичні чи мультифокальні − підходять пацієнту.

Top