Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи шкідливі мобільні телефони?

Чи шкідливі мобільні телефони?

mobilkaВідшукати у своєму оточенні людину, яка б не користувалася мобільним телефоном, сьогодні майже нереально. Будь-хто, хто оцінив переваги мобільного зв’язку перед стаціонарним, скаже, що це, як мінімум зручно, але є й скептики, які, посилаючись на нещодавні дослідження вчених, скажуть, що користування мобільним зв’язком несе величезну шкоду. Сьогодні ми поговоримо про те, чи шкідливі мобільні телефони?

Вчені не припиняють сперечатись і сипати доводами про негативний вплив мобільника на здоров’я людини. Чим найбільше лякають фахівці від науки? Серед їх доводів панують думки, що із користуванням мобільним зв’язком зростає ризик виникнення пухлин в ділянках головного мозку, руйнації клітин крові, збільшення вірогідності захворіти на хвороби Паркінсона та Альцгеймера тощо.

В якості доводів науковці наводять результати дослідження, проведені на тваринах. Екзамену від Вільяма Стюварта (Шотландія) не витримали дощові хробаки, московським біофізикам не сподобалась реакція жаб на випромінювання від хвиль мобільного зв’язку. У 2003 році до тривог колег із наукового світу підключились шведи, які ставили досліди над щурами. То ж, спираючись на результати досліджень на тваринах, вчені не заперечують шкідливого впливу мобільного зв’язку на людей.

А в Фінляндії у Центрі з радіаційної і ядерної безпеки «STUK» вчені тестують моделі мобільних телефонів на відповідність стандартам. Рівень негативного впливу мобільника, зокрема, залежить від його захищеності і цілого рангу характеристик.vred-mobilok

Щоб оцінити величину випромінювання було введено показник SAR, який слід розуміти як коефіцієнт поглинання електромагнітної енергії. Кількісні одиниці SAR вказуються в інструкціях до сотових, а у різних країнах світу введено той чи інший допустимий рівень. Приміром, від 2 Вт/кг до 4 Вт/кг − європейський рівень, а у Штатах він на кілька пунктів менший.

Поки що вчені не наводять жодного підтвердженого наукою прикладу захворювання людини через те, що та користується мобільним зв’язком, але мінімум порад для убезепчення від впливу радіаційного, електромагнітного випромінювання вже напрацьовано. До прикладу, є поради, де вказано, що краще телефонувати по мобільнику, знаходячись на вулиці, бо стіни будівлі затримують радіохвилі. Також рекомендовано тримати слухавку подалі від вуха під час розмов і подалі від тіла у стані спокою і користуватись мобільною гарнітурою.

Дослухатись до таких порад чи не зважати на них − справа суто індивідуальна, та може й варто було б. Принаймні, допоки спеціалісти не напрацюють більш точного підтвердження чи спростування негативного впливу мобільних телефонів на людський організм. Адже, як мовиться, береженого Бог береже.

Підготувала Олеся Товт

Top