Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи шкідливі замінники цукру

Чи шкідливі замінники цукру

zaminnykuСпочатку замінники цукру використовувалися тільки хворими на діабет, адже для них замінники в будь-якому випадку менш шкідливі ніж цукор. Тож для таких хворих їхнє використання цілком виправдане. Але зараз, коли замінники цукру використовують для того, щоб схуднути, а проблема зайвої ваги досить поширена, все гучніше лунає питання «А чи не шкодять замінники цукру організму людини?»

Зазвичай, замінники можуть бути корисними, але є і винятки.

Наприклад, аспартам (Е951), складаючи четверту частину усіх замінників і будучи найпоширенішим у світі, несе у собі навіть ризик виникнення раку. Аспартам провокує шум у вухах, головний біль, пригнічення настрою, безсоння. І дія цього засобу для схуднення сумнівна, адже він лише викликає апетит.

Ребіана – ще один цукрозамінник. Ще зовсім недавно його вважали повністю безпечним, він створений з натуральних речовин. Але каліфорнійські вчені виголосили новий вердикт: ребіана викликає мутацію ДНК! Результат приймання таких «корисних» замінників непередбачуваний.

Постійне вживання ацесульфаму калію може викликати рак. А саме цей замінник додають у морозиво, газовані напої, жуйки.

Що ж, перейдемо до більш безпечних цукрозамінників.cykor

Безпечнішим замінником цукру є сахарин. Але лише за добової норми 5 міліграм на кілограм людського тіла. Та сахарин солодше цукру в триста- п`ятсот разів, тож майте це на увазі, якщо вирішили замінити цукор сахарином.

Цикламат – в тридцять разів солодше за цукор, не руйнується при нагріванні, продається у таблетках та у рідкому вигляді. Не містить вуглеводів та не має калорійності. Але при цукровому діабеті, ожирінні, серцево-судинних захворюваннях, гіпокалорійних дієтах вживання обмежене.

Ксиліт – такий же солодкий, як цукор. Рекомендовано вживати при цукровому діабеті, ожирінні, надмірній вазі. Негативний вплив: послаблююча та сечогінна дія на організм.

Фруктоза – «сучасний» цукор, його науковці вважають більш позитивним для вживання. В півтора рази солодший за цукор. Але при надмірному вживані виникає ацидоз.

Як ви вже зрозуміли, до замінників потрібно ставитися з великою увагою. Кожен з них може принести як позитивний, так і негативний вплив на людський організм. Також, найкращий вихід − замінити цукор медом.

Top