Ви тут
Головна > Техно > Чи шкідливий кондиціонер?

Чи шкідливий кондиціонер?

kondicionerКондиціонер дедалі більше набирає популярності серед населення України. Адже саме він є незамінним помічником у вашому домі, та ще й сучасний ринок побутової техніки пропонує велику варіативність вибору.

Чому обирають саме кондиціонер? Ніщо інше не має таку довершену клімат-систему, яка здатна працювати і під час літньої спеки, і в люті морози. Тож, він є незамінним для тих, хто любить контролювати температуру повітря у приміщенні постійно.

Масовість продажів кондиціонерів за останні роки вражає. Майже кожна третя квартира оснащена ним. Чи шкідливий кондиціонер? Чи несе постійний контроль клімату загрозу для нашого здоров’я?

Одностайної відповіді ніхто не дає: так чи ні. Але спеціалісти завжди запитують: яка модель вашого кондиціонеру, коли купували і за скільки.

Та хіба ж це має значення? Так!

Саме ціна і нові моделі характеризують рівень загрози кондиціонеру. Так як основний принцип звичайного, нижче середнього за ціною, переганяти повітря через охолоджувальний та фільтруючий пристрій, то саме вони опиняються в зоні ризику. Адже дані кондиціонери використовують одне й те саме повітря по колу, і тому, у вашій квартирі після довгого використання клімат-системи, сконцентровується величезна кількість вуглекислого газу, а частка кисню в повітрі різко падає. Тому ви опиняєтесь у загазованому закритому приміщенні, яке насичене шкідливими газами та мікрочастинками, що повільно завдають нищівної шкоди вашому організмові.45975073

А от сучасні моделі кондиціонерів вже оснащені більш досконалою системою охолодження/нагрівання. І тому в приміщенні не відбувається накопичення газів, і ви можете спокійно насолоджуватись контролем температури.

Але як бути тим, хто не може дозволити купити більш дорогі моделі? Не хвилюйтеся, не беріть кредитів і не поспішайте їх купувати. Залиште свій старий кондиціонер і запам’ятайте декілька правил безпечного користування кондиціонером.

1. Провітрюйте кімнату

Звісно, це робити потрібно не під час роботи кондиціонера, а вже після. Для того, щоб насичити повітря киснем і знизити рівень загазованості. Тоді, шкідливі часточки і гази швидко розсіються і ви будете не в зоні ризику.

Авжеж, при провітрюванні результат роботи кондиціонера. А щоб цього уникнути, введіть за звичку кожної літньої прохолодної ночі та вдень взимку відкривати вікна на провітрювання. Влітку бажано залишати вікна відкритими на всю ніч.

2. Змінюйте фільтр вчасно

Саме фільтр очищує повітря від шкідливих домішок. А якщо вчасно не поміняти його, весь вміст фільтра опиниться у вас в легенях і повільно буде вбивати вас з середини.

3. Спеціаліст кожні півроку

Викликайте майстра по експлуатації кондиціонерів, який буде не тільки продовжувати вам гарантію приладу, а ще й слідкуватиме за справністю всіх систем очищення. Це в подальшому убезпечить вас від поломки та виходу з ладу кондиціонера.

4. Кімнатні рослини

Саме вони можуть впоратись з нестачею кисню в повітрі. Тож, помістить в кімнату з кондиціонером якомога більше кімнатних рослин.

Отже, якщо ви будете керуватись цими правилами, то рівень завданої шкоди кондиціонером буде мінімальним.

Підготувала Гордієнко Тетяна


Відео Телеканалу новини «24»

Top