Ви тут
Головна > Техно > Чи шкідливий роутер

Чи шкідливий роутер

boost-wifi-signalПризначення роутера – вибір найоптимальніших напрямів передачі даних між різними вузлами в мережі. Звичайна людина про це, скоріше всього, навіть не здогадується. Особливо зараз, коли з’явилася велика кількість різноманітних планшетів, смартфонів, нетбуків, ноутбуків і просто «крутих» телефонів, у які вбудовані Wi-Fi-адаптери, багато хто зручнішим вважає придбати та користуватися саме маршрутизатором (роутером).

Щоб ви могли зайти в мережу з комп’ютера, вам потрібно провести до нього кабель. Роутер також підключається до ПК за допомогою цього кабелю або можна також купити  Wi-Fi-адаптер для комп’ютера. Якщо кабель може слугувати, можна сказати, для одного чуда техніки, то роутер – для великої кількості. Все залежить лише від швидкості з’єднання.

Але чи є роутер безпечним для оточуючих? Адже подейкують, що роутер − шкідливий. Існує британська організація HPA (HealthProtectionAgency), що відповідає за безпеку здоров’я жителів королівства. За її даними, небезпека та шкода для здоров’я від роутерів не доведені.Headache1

Головним чинником, що може привести до проблем зі здоров’ям, є абсолютна оптична потужність випромінювання роутера. Вона вимірюється в децибел-міліватах – дБм. Ось наприклад, будь-який мобільний телефон виділяє оптичну потужність 27 дБм. Найбільше − в момент виклику абонента чи при пошуку сигналу мобільної мережі. Якщо в цей час телефон знаходиться близько від людини, то він дійсно може нанести шкоду. Більшість, особливо молодих людей, полюбляють ледве не спати з мобільним лягають і майже ніколи не випускають телефон з рук.

Роутер виділяє приблизно 20 дБм оптичної потужності. При цьому, зазвичай, ви його не носите за собою в іншу кімнату, на вулицю, на роботу, як мобільний телефон. Зазвичай він розташований за метр чи далі від людини. Тому, якщо порівнювати цих два чуда техніка, то роутер набагато безпечніший.

Радіочастоти, які використовуються роутерами, аналогічні частотам, які використовуються телеапаратурою та ФМ-радіо. Хіба зареєстровані постраждалі від випромінювання ФМ-приймача? Ні, тому ми можемо порівняти шкоду від роутера з будь-якою радіомережею.

Звичайно, кожен вирішує користуватися чи ні, шкідливо чи ні. Але поки що науковці не можуть довести, яку ж шкоду приносять роутери.

Top