Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чи шкідливий солярій?

Чи шкідливий солярій?

zagarШоколадний колір або бронзовий відтінок шкіри, ефект ніжного доторку сонячних променів чи ж різкий контраст із найніжнішими ділянками шкіри, які при засмаганні залишаються закритими… Або й зовсім без світлих смуг і трикутничків? За допомогою процедур в солярії у будь-яку пору року є можливість обрати тип засмаги та корегувати вплив дії його ламп на шкіру й організм в цілому. Та чи шкідливе відвідування солярію?

Тип пристрою (вертикальний, турбо чи горизонтальний) особливого значення не має − це радше питання зручності й комфорту, а от тип променів і строк експлуатації ламп, а також наявність протипоказань до штучного сонця іще перед першим сеансом слід детально з’ясувати. А причин відмінити візити до салонів по засмагу чимало.

Перш за все, відвідувати сеанси не рекомендують вагітним, гіпертонікам, тим, в кого гінекологічні недуги, цукровий діабет й негаразди з печінкою. Є й ще кілька пунктів, то ж перед тим, як записатись на курс засмаги, не зайве відвідати терапевта. Окремої уваги потребують люди, схильні до алергії чи з пігментацією та родинками на шкірі. Категорично від штучної засмаги лікарі їх не відмовляють, одначе добре порозмірковувати перед візитом до солярію радять.solarij

До того ж, навіть якщо жінки не знайшли себе у «заборонному списку», то все одно мають запам’ятати, що зловживання штучним (рівно як і природнім) ультрафіолетом пришвидшує старіння шкіри, парфумами користуватись не можна, прикраси слід залишати поза кабіною і під час сеансу прикривати груди. Тривалість процедури залежить від типу шкіри − чим світліша, тим менше часу слід проводити у кабіні солярію.

Спеціальний крем дозволить мінімізувати шкоду, бо хоча світло ламп в солярії применшує можливість опіку, одначе не запобігає фотостарінню шкіри. Як вже згадувалось, перед тим як сплатити курс засмаги чи поокремо сеанс перебування у солярії, слід поцікавитись оснащенням кабіни і строком давності приладів, бо лампи низького тиску можуть експлуатуватись 400-500 годин, високого − 800 годин, після збігання термінів вони вже не блокують небезпечний ультрафіолет, тобто засмага є небезпечною.

Серед переваг штучної засмаги − підготовка втомленої зимою шкіри до літнього відпочинку біля води. А ще сеанси в солярії ладні підживлювати імунну систему, а UVА-промені лагідно позбавляють від акне, до яких схильна молодь. Втім, наразі у багатьох європейських країнах практика відвідування соляріїв неповнолітніми ветована, цю ж ініціативу, на переконання низки фахових спеціалістів − дерматологів, терапевтів − слід ввести і в нашій країні.

Цілковиту заборону на засмагу під лампами соляріїв ввели у Бразилії, часткову − у США та Вермонті через сплеск онкозахворювань. Одначе хибно уявляти штучну засмагу як суцільне сховище страхів і небезпек, бо ж завдяки відсіюванню агресії ультрафіолету від сонячних променів, засмага в солярії за дотримання усіх умов і міри все ж менш шкідлива, ніж під відкритим небом улітку. Головне у гонитві за красою шкіри зберегти її здоров’я.

Підготувала Олеся Товт

Top