Ви тут
Головна > Світ > Чи впливають заняття спортом на тривалість життя?

Чи впливають заняття спортом на тривалість життя?

Young-sport-man-doing-exercices“У здоровому тілі здоровий дух”. Це латинське прислів’я дуже давнє і чули його напевно всі. Проте більшість людей лякають слова: спорт, здоровий спосіб харчування та відмова від шкідливих звичок. Не можу не погодитись! Адже лежати на дивані і віддано підтримувати лінь − це так просто!

Набагато складніше боротися з лінню та шкідливими звичками, що, в принципі, означає постійно боротися з собою. А щоб допомогти вам почати займатися спортом та вести здоровий спосіб життя наведу кілька фактів:

1. Шкідливі звички вкорочують життя на 30 хв/ день.

2. Надмірна вага вкорочує життя на 5 років, а ожиріння − на 10−15 років.

3. Фізична активність з різними видами навантаження 10-20 хвилин на день продовжують життя на 2 роки.

Але як правильно почати заняття спортом, якщо ніколи цим не займався? Зазвичай після виникнення цього питання, люди обирають шлях невірних тренувань з надмірним навантаженням чи просто ”опускають руки”, кажучи ”я не знаю, я не вмію”.

Починати потрібно із збалансованого харчування. Дієта − це ще одне жахливе слово, яке нас лякає. Проте дієта − це не відмова від їжі, а правильне її споживання. Розпочати потрібно, на мою думку, з води.

А чи знаєте ви яке середовище вашого шлунку? Існує три види середовищ: кислотне, лужне та нормальне. Визначити свій тип без тестів у лікарні дуже просто. Потрібно прослідкувати за своїм організмом. Якщо після гострої чи кислої їжі у вас печія − то кислотне. Тому що печія виникає, коли кислотність шлунку підвищена. В даному випадку вам потрібно регулярно вживати лужну воду , таким чином нормалізовувати підвищену кислотність.

Якщо після вживання вище вказаних типів їжі не виникає печії, то середовище нормальне або лужне. В такому випадку треба вживати воду із збалансованим вмістом кислот та лугів. Їжу як і воду рекомендовано обирати за подібним принципом.

Щодо фізичних навантажень також є декілька правил:

1. Починати краще з активного ходіння. Воно слугуватиме розминкою та наситить організм киснем.

2.Навантаження слід додавати поступово кожного дня. Якщо відчуваєте біль після навантажень, то слід тимчасово їх припинити і замінити легшими вправами.

3. Під час тренування активно пийте воду, адже зневоднення не сприятиме поліпшенню здоров’я.

4. Тренування краще проводити зранку чи вдень, але не ввечері. Тому, що може виникнути безсоння.

5. Не їжте за мінімум за 30 хвилин до занять. Тому що відчуватимете тяжкість і сонливість.

Займайтеся спортом – живіть довше.

Підготувала Анастасія Мілещенко

Top