Ви тут
Головна > Техно > Чи вигідні енергозберігаючі лампочки?

Чи вигідні енергозберігаючі лампочки?

lampochkaРізниця між традиційними лампочками і енергозберігаючими

Перехід на енергозберігаючі технології із рангу рекомендованих зараз набуває статусу вимушеного, з огляду на здорожчання електроенергії, а найпростішим кроком до зменшення щомісячних рахунків за електроенергію є заміна в оселі чи у робочому приміщенні усіх традиційних лампочок (40 Вт, 60 Вт, 100 Вт) на енергозберігаючі.

Адже відомо, що коефіцієнт корисної дії в таких лампочках дуже малий, приблизно 50%. Комплексна люмінесцентна лампа  або, як її ще називають, КХЛ, може похвалитися світловою віддачею приблизно в 5 разів більшою, ніж у традиційної лампочки, тобто світловий потік лампочки КХЛ потужністю 20 Вт рівний світловому потоку звичайної лампи 100 Вт, що дозволяє заощаджувати 80% електроенергії. Причому, світловий потік звичайної лампочки з часом зменшується через вигоряння вольфрамової нитки, а у енергозберігаючих ламп такого немає.

Крім переваги низької тепловіддачі, завдяки відсутності фактора перегорання вольфрамової нитки, енергозберігаючі лампи служать в середньому в 5-15 разів довше традиційних ламп. Вони не вимагають частої заміни, тому їх зручно застосовувати в приміщеннях з високими стелями або в люстрах зі складними конструкціями, тобто в тих місцях, де замінити лампочку доволі складно.lampy

Світло від енергозберігаючої лампи м’яке і рівномірне, більш приємне для очей, краще поширюється у приміщеннях, крім цього є можливість обирати потрібний відтінок люмінофора, що покриває корпус лампочки.

Недоліки ламп КХЛ

Недоліком енергозберігаючої лампи є її ціна, вища, ніж в звичайної лампочки, подекуди в 10-20 разів, однак враховуючи економію електроенергії при використанні цих ламп та термін їх служби, у кінцевому підрахунку перехід на енергозберігаючі лампочки є вигіднішим для бюджету.

Крім того, лампи КХЛ вимагають обережного до себе ставлення, адже вони наповнені парами небезпечної ртуті, то ж при експлуатуванні енергозберігаючих лампочок слід пильнувати, аби вони не розбивались. Ще такі лампи потребують спеціальної утилізації, адже викидати їх на смітник дуже небезпечно, вони важко розкладаються та забруднюють грунт, тож тут слушно згадати про правила сортування сміття і підшукати найближчий пункт зі збору непридатних лампочок КХЛ і використаних батарейок, які збирають, а потім доправляють на завод з утилізації.

Підготувала Олеся Товт

Top